Skocz do zawartości

x3 cypisek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czolem

 

Po kradziezy 120da +++

trafilem na X3 ...

autem jedzila mama znajomego...

czyli 1 wlascicielka zakupione w sasiednim miescie

kupilem z przebiegiem 102kkm oczywiscie potwierdzonym

udalo sie przypadkiem.. auto calkowicie bez ingerencji lakiernikow.

 

rozkodowany VIN

 

Model X3 3.0d - EUR

Development Code E83

Chassis GEFZG

Steering LL

Doors 5

Engine M57/TU

Displacement 3.00

Power 150

Drivetrain ALLR

Transmission AUT

Color Black Sapphire Metallic - 475

Upholstery Leder Ambiente/schwarz - LGSW

Production Plant GRAZ

Production Date 2004-02-18

 

 

 

1CA Selection Cop Relevant Vehicles

169 Eu3 Exhaust Emissions Norm

2CB Lt/aly Wheels Star Spoke 113

205 Automatic Transmission

216 Servotronic

249 Multi-function For Steering Wheel

255 Sports Leather Steering Wheel

302 Alarm System

320 Model Designation, Deletion

386 Roof Rail

423 Floor Mats, Velour

428 Warning Triangle

438 Wood Trim

441 Smokers Package

464 Skibag

494 Seat Heating F Driver/front

502 Headlight Washer System

521 Rain Sensor

522 Xenon Light

524 Adaptive Headlights

534 Automatic Air Conditioning

609 Navigation System Professional

676 Hifi Loudspeaker System

692 Cd Changer I-bus Preparation

785 White Direction Indicator Lights

8SP Cop Control Cop

863 Europe/dealer Directory Service Kontakt

879 German / On-board Documentation Deutsch

993 Model Year Code

 

po zakupie:

płukanka, silnika

wymiana odmy wymiana oleju

wymiana wszystkich filtrów

demontaz i mycie chlodnic

wymiana oleju w skrzyni biegów + filtr

wymiana oleju w xdrive+ wymiana zębatki (mimo ze była jak nowa) + kasowanie przebiegu oleju + adaptacja

adaptacja czujnika kąta skretu

wymiana oleju w dyferencjalach

demontaz tylnych hamulców oraz recznego przeglad czyszczenie malowanie zlozenie

fotele umyte glipone fotele zakonserwowane gliptone

wypolerowana przednia szyba.... byly mazy po wycieraczkach

wymienione oba termostaty zalany plynem fuchs fricofin

nowe wycieraczki ;)

felgi styling 165 17" et 24 celowo o niskim ET by wypchnelo kola blizej obrysu auta.

zdecydowana poprawa sztywnosci w zakretach.

w drodze nowe opony nokian weatherproof 225/60/17

 

w planach praca nad lakierem :)

narazie tylko 1 raz umyty i przejechany sealantem shiny garage....

natomiast lakier jest tak matowy ze potrzebna 3 etapowa korekta.

swap przednich hamulców z X5

 

 

 

 

 

auto dzis wyglada tak :

http://i.imgur.com/M9k7YC1.jpg

Edytowane przez cypisek21

  • Odpowiedzi 99
  • Wyświetleń 25,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Zrobiłeś jej porządny pakiet startowy :D . Niech służy dobrze. Ich już raczej nie kradną. Tylko co to za zdjęcie?
Benzyna zamiast krwi...
Opublikowano
  • Autor
jako ze przyjda nowe opony i beda to gumy wielosezonowe oddaje felgi do regeneracji by byly idealne jaki kolor polecacie ??
Opublikowano
  • Autor
Działam dalej.. . Zdemontowany kolektor wyczyszczony egr wymienione przewody podciśnienia. Kolektor założony... Turbo wyjęte rozebrane wyczyszczone... Idzie do sprawdzenia do specjalistów :) zamówiony nowy zawór sterujący turbo. Intercooler pomierzony i przeglądam jak duży dobrze wejdzie :) bo auto trzeba trochę wzmocnić
Opublikowano
  • Autor
Turbina odebrana :) kolektor żeliwny w drodze :) oczywiście turbo było ok ale trochę poprawione wyregulowane.. Jak już turbo było na wierzchu stwierdziłem że kolektor trzeba zmienić by uniknąć sytuacji pęknięcia w przyszłości :) a oryginał pójdzie na sprzedaż
Opublikowano
  • Autor
Kolektor + turbo + uszczelki zaślepki itp na miejscu auto jeździ podobnie ale ciut lepiej :) dzisiaj zamówiłem nowy duży intercooler + orurowanie oraz hak oris :) foty wrzucę jak pójdę do pracy i będę miał więcej czasu ;) podczas montażu ic demontuje lampy rozklejam sprawdzam stan odblysnikow myje wszystko taki plan na jutro i pojutrze ;)
Opublikowano
  • Autor
Wszystko jest w aucie :) doszły jeszcze nowe zarniki jakość swiecenia w HD ;) mam foty więc po nowym roku wypelnie galerie. Auto jeździ coraz fajniej akcja hak jutro ;) później odmawiam relingi rozważam ich usunięcie bo nie będę z tego korzystał...
Opublikowano
Mi się zawsze wydawało, że 3.0d w X3 to bardzo mocny silnik, bo w końcu auto wyraźnie lżejsze od X5. A co było z lakierem robione, że taki zmatowiony? Regularna gąbka?
Opublikowano
  • Autor
Sławku nie jedzie jak 2.0d w czerwonej.. Ale będzie jechać znosnie mam nadzieję :) co do lakieru regularny automat przez 11 lat.. Zero detailingu :) na lakierze tyle smoly że a1 by skończyli :) korze korektę zrobię ostatnia jutro rano wkładam hak... Jeszcze konieczna wizyta w mg motorsport ;)
Opublikowano
  • Autor

http://images76.fotosik.pl/204/8815133ee8aae868gen.jpg

 

felgi zrobione proszkiem opony nokian weatherproof 225/60/17 , kolektor + uszczelki , turbo i inne....

Edytowane przez cypisek21

Opublikowano
  • Autor

http://images78.fotosik.pl/204/dd0314aaf1acced3gen.jpg

 

2 etap gratów.... intercooler 550x180x65 2x wieksza objetosc w stosunku do serii + elementy montazowe / hak... oris

Edytowane przez cypisek21

Opublikowano
  • Autor
Opublikowano
  • Autor

http://images78.fotosik.pl/204/7505158126f6e434gen.jpg

 

maly fragment z czyszczenia lamp.....

efekt rewelacja.... + nowe palniki osram z 4 letnia gwarancja

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Grubo idziesz z tematem :D
Benzyna zamiast krwi...
Opublikowano
  • Autor
dzieki :) bede szedł dalej :)
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

jak też będę na emeryturze to też będę tak grzebał.

 

z lampami pojechałeś. ja jej nie umiałem zdjąć a co dopiero rozebrać.

 

ps. przecież tam miałeś żeliwny kolektor?

Opublikowano
  • Autor
Mam 32 lata do emerytury daleko daleko :) kolektor był stalowy a jest żeliwny, stalowy zdjęty sprawny ale jak już miałem rozebrane to wytargalem wszystko :)
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

chcesz to mam mape na 16r.

pracuje nad softrem po polsku ale kiepski ze mnie haker

Opublikowano
  • Autor
dzieki bede mial to na uwadze ;) jestesmy w kontakcie ;)
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Mam i soft po pl z logiem x3.

Jakbys chciał to w 2 min ci to wrzucę np w DG na redenie między 8-16.

Do mapy musiałbym mieć płytę DVD bo nie mam, tzn musiałbyś wpaść z laptokiem i płytą

Opublikowano
  • Autor

OK na weekend jestem umowiony z dziqskiem na uprade wszystkiego... to po tym...

 

A teraz pytanie :> robił ktos lift zawieszenia bo rozwazam :> o 2-3cm w gore bude...

 

edit:

Poniewaz nikt nic nie podpowiada... podpatrzylem conieco w sieci i dzis wszystko pomierze i trzeba jakies rysunki detaliczne wykonac i dac tokarzowi troche roboty :)

Opublikowano
  • Autor
Dzięki dziqskowi świeży soft wszystkiego + świata dziennie
Opublikowano
za mocno z softem nie do sie poszalec :D
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

http://images77.fotosik.pl/255/4d5a74032da5f0e8gen.jpg

 

taki plan jest na sobote.... jeszcze trzeba dokupić trochę gratów do kompletu i mozna zaczynac ;)

Opublikowano
  • Autor

Przed

 

http://images76.fotosik.pl/261/2e4e561ebaa7f31bgen.jpg

 

Po

http://images75.fotosik.pl/260/7ed7bff8e69f6b8bgen.jpg

 

Tarcze przód i tył klocki prowadnice szczęki sprężyny płyn hamulcowy... zobaczymy jak będą hamować te ciut większe hamulce

 

 

Coś tam ze składania tylu

 

http://images76.fotosik.pl/261/9b3792bd24009efbgen.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.