Skocz do zawartości

[320d] pulsujace weze ukladu chlodzenia po naprawie webasto


bocian21a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Naprawilem ostatnio webasto i odkąd mam je zamontowane pojawił się problem z pulsujacymi wezami układu chłodzenia i przerwami strumienia w zbiorniczku.

Układ odpowietrzalem termostat trzyma a w środku cieplutkie powietrze leci .

Problem znika po odlaczeniu pompki obiegowej webasto albo ustawieniu na klimatroniku 16 stopni wtedy chyba zamyka się zawór nagrzewnicy i wtedy strumień jest ciągły a węże nie pulsuja

Dodatkowo webasto pokazuje temperature nizsza i ok 10 stopni w porównaniu do silnika i też nie mogę dojść dlaczego ale nie wiem czy to ma coś wspólnego

Już myślałem że może węże przy webasto są zamienione i dopływ mam pod odplyw wtedy różnica temperatur teoretycznie mogła by być ale pulsujace weze? Tylko są one wyprofilowane i powyginane tak ze pasują bez naciagania i wyginania tylko w taki sposób jak sa.. jedynie że pompka mogła by miec "lewe" obroty bo ona też była zmieniana bo stara była uszkodzona

Znalazłem filmik na którym pokazany jest identyczny przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pulsowanie spowodowane jest pracą zaworu nagrzewnicy. Otwierając się i zamykając dozuje dawki ciepłego płynu do nagrzewnicy. Wystarczy, że dasz 16* albo 32, to zawór albo otworzysz, albo zamkniesz całkowicie. Przy zamkniętym strumień w zbiorniczku jest widoczny, przy otwartym strumień zanika na wolnych obrotach silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przy ustawieniu na 32 zanika całkowicie i pojawia się po lekkim dodaniu gazu tylko dlaczego po odlaczeniu pompki obiegowej webasto wszystko jest normalnie bez pulsowania i strumień jest ciągły bez względu na ustawiona temperaturę?

Sprawdzałem też w innym 320D tylko ze w polifcie z podgrzewaczem elektrycznym który też przecż ma dodatkową pompke obiegowa i zawór nagrzewnicy i tam na wolnych strumień był normalnie ciągły a węże nie pulsowaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pompka obiegowa robi obieg rozpędza płyn i nagle zawór się zamyka i wyhamowuje płyn, wtedy na chwilę ciśnienie w wężach rośnie. Ja mam u siebie pompkę jak w polifcie i podskakiwanie węży miałem tak samo na podgrzewaczu jak i na webasto. Musiałeś trafić na zły moment w tym polifcie, kiedy to w środku było już wystarczająco gorąco, albo zimno i zawór nie musiał pracować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na całkiem zimnym silniku.. Dzisiaj spróbuję to trochę rozgrzać i wtedy zobaczyc

 

A wiesz może z czego może wynikać ta różnica temperatur między webasto a silnikiem?Nie będę nowego tematu zakładał :p

Wygląda to tak ze jak w teście nr 7 w liczniku mam temperaturę silnika przykladowo 80 stopni to webasto w inpie pokazuje ok 70 i zawsze te ok 10 stopni jest różnicy

I problem jest taki że webasto wyłącza się przy ok 75 stopniach a silnik wtedy ma już 85 czyli prawie otwiera się termostat więc webasto pracuje zawsze bardzo długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.