Skocz do zawartości

Wentylator nawiewu E39 wymiana/roznice


Bert Mega Wariat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,niestety padl mi wentylator nawiewu,czeka mnie rozbieranie deski itd. Szukajac nowego wentylatora,dowiedzialem sie ze produkowany byl przez 2 producentow,Valeo i Siemens.Pytanie moje do was,czy jest jakas roznica miedzy nimi? np kostka lub rozstaw srob ? To jakies firmy jest "moj" wentylator dowiem sie dopiero po rozebraniu deski,nie chcial bym sie rozczarowac. Dzieki za pomoc,pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie gdyz zrobilem juz wczesniej diagnoze.Na poczatku wentylator sue zawieszal,musialem go "budzic" udezajac reką w bik tunelu pod schowkiem.Innym obhawem bylo tonie pracowal na swoich obrotach,dopiero zakret w lewo,np na rondzie powodowal ze dmuchal pelna moca.Tydzien temu z dnia na dzien pracowal co raz slabiej,teraz nie dmucha wcale,walcze z para na szybach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałem, żeby były jakieś różnice w tych dmuchawach. Przerabiałem to, bo u mnie też nie działał nawiew i diagnoza była, że padła dmuchawa, więc szukałem już następnej na wymianę. W końcu okazało się, że to jednak panel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo tak,ze jak wsadzilem reke od strony silnika w ten kanal powietrza i naciskalem wentylator,to on przyspieszal.Jutro sie okarze,rozbiore deske,wymienie na nowy i dam znac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z forum jest foto relacja z wymiany wentylatora,na ktorej sie opieralem ale jest ona bardzo niedokladna i gosc powinien dostac opiernicz ze to,bo dzieki niemu polamalem zatrzepy kanalu powietrza.Ta czesc znajduje sie pod deska i to ona ,jako ostatnia stoi nam na przeszkodzie.Przez ten kanal przechodzi plastikowy walek,ktory nalezy (śrobokretem)przesunac maksymalnie w lewa strone,pozniej odbezpieczyc 2 metalowe zatrzaski i delikatnie podniesc od siebie.Z drugiej strony beda nas trzymac 2 plastikowe zatrzepy.Druga rzecza z ktora nalezy uwazac to polka Glove box,najlepiej bedzie ja tylko poluzowac i wyjac poniewaz calkowite odkrecenie srob zpowoduje rozregulowanie polki,nie bedzie sie dobrze zamykac.Po wymianie wentylatora,dobrze jest sprawdzic jak sie bedzie zachowywal w trakcie pracy a wiec podlaczamy klemy i wlaczamy zaplon,zmieniamy tez kierunki nawiewu na klimatroniku.Po co ? A no po to ,zeby sie nie zdziwic po skreceniu wszystkiego.W razie pytan ,piszcie,chetnie odpowiem :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.