Skocz do zawartości

Ringi CCFL przy otwieraniu auta PROBLEM Pomocy;(


kempes221

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Panowie.

Mam problem z ringami CCFL. Otóż od początku. Mam je podłączone podłączone pod zapłon, czyli świecą się niezależnie od tego jakie światła są włączone. Pomyślałem sobie że podłącze je pod oświetlnie wnętrza, i tak zrobiłem. Wszystko jest dobrze do momentu gdy auto nie postoi jakiś czas. Chodzi o to że przy otwieraniu auta nie zapalają się wszystkie tylko np. dwa zapalają się z pełną mocą a dwa tylko troche. (film poniżej-przykład). Mam zastosowaną diode prostownczą żeby nie paliło mi się ciągle światło w aucie jak jade, lecz z nią czy bez niej to i tak efekt ten sam. Błagam was pomóżcie mi bo już brakuje mi sił... Może dodanie dodatkowych przetwornic (jedna przetwornica na jeden ring) coś da? Dodam że na zapłonie ZAWSZE działa... Pozdrawiam:)

 

Identyczna sytuacja tutaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej w układzie są z duże spadki napięć na wyjściu LCM odpowiedzialnym za oświetlenie wnętrza.

Podepnij je na przekaźniku czasowym aktywowanym impulsem pochodzącym od oświetlenia wnętrza, lub zwykłym przekaźniku monostabilnym z sygnałem z oświetlenia wnętrza na podtrzymaniu cewki styków i powinno być ok. Oczywiście zasilanie dla CCFL pociągnij ze skrzynki bezpieczników najlepiej dokładając nowy bezpiecznik o odpowiedniej obciążalności prądowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Najprawdopodobniej w układzie są z duże spadki napięć na wyjściu LCM odpowiedzialnym za oświetlenie wnętrza.

Podepnij je na przekaźniku czasowym aktywowanym impulsem pochodzącym od oświetlenia wnętrza, lub zwykłym przekaźniku monostabilnym z sygnałem z oświetlenia wnętrza na podtrzymaniu cewki styków i powinno być ok. Oczywiście zasilanie dla CCFL pociągnij ze skrzynki bezpieczników najlepiej dokładając nowy bezpiecznik o odpowiedniej obciążalności prądowej.

 

Kolego, gdzie dostanę taki przekaźnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.