Skocz do zawartości

Aktualizacj Map (Navi Professional)


KrzysztofS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z reguły raz, dwa do roku. Terminy przeróżnie, niby wyznaczają i nawet w niektórych serwisach są w stanie z jakąś dokładnością określić, ale mogą one ulec zmianie nawet o kilka tygodni. Z reguły pod koniec roku około bodajże listopada wychodzi wersja na rok następny. W zależności czy masz dostęp do internetu, choć bardzo wątpię by taka operacja ściągania map w nawet najnowszych autach rozpoczynała się sama. Dotychczas robiło się to za pomocą USB w schowku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW odpisało, że aktualizacja MAP przez SIM nie jest jeszcze dostępna i nie wiadomo kiedy dostępna będzie… Co za tym idzie, moim zdaniem, informacje zawarte na ich stronie www wprowadzają w błąd.

 

Ja mam status usługi "Aktualizacja nawigacji (USB)" oznaczona jako aktywna. Natomiast pan z connected drive powiedział, że docelowo ma się aktualizować sama przez kartę SIM, natomiast nie wiadomo kiedy to będzie dostępne w PL. Pobrać samemu nie można, podobno można się zgłosić do dealera po pendrive.

 

Serwis krzyczy już nie pamiętam 550 lub 750 (nie pamiętam :/) i czas trwania nawet do pół dnia.

 

To jak w końcu te mapy są aktualizowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie navi NBT czy jaką w końcu? Można samemu nawet mapy NBT ale trzeba znać kod FSC służący do aktywacji aktualizacji w waszych autach. Można wygenerować FSC po VIN za kasę (szukać w internecie) bądź samemu przy sporej wiedzy, a samą mapkę instaluje się za pomocą USB w schowku. Niech któryś z kolegów robiący najnowsze autka na gwarancji poprawi jak jestem w błędzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko wiem, że mam Navi Professional z 2015 roku, które zgodnie z zapewnieniami na stronie BMW powinno się aktualizować przez SIM za free przez 3 lata, a jak widać jest to kłamstwo, bo usługa nie jest dostępna w Polsce, o czym BMW milczy na swojej stronie www.

 

"Pobrać samemu nie można, podobno można się zgłosić do dealera po pendrive."

 

Płatny ten pendrive czy nie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Płatny ten pendrive czy nie?:)

 

Pytanie:)

 

Oczywiście, ze płatny. Za darmo pendrive'a to można na targach książki dorwać. ;)

 

Bede jeszcze przed świetami u dealera to sie podpytam. Generalnie narazie wszystkie znaki prowadzą do tego ze moze wyjsć z tych aktualizacji zgrzyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie navi NBT to tak jak mówiłem można samemu wgrać mapę uprzednio ją sobie ściągając, znając lub generując sobie kod FSC.

Ja zawsze jak robiłem navi pro w CIC czy NBT to sam generuje FSC choć wymaga to poświęcenia czasu i sprzętu. A robiłem w 2010-2012 rocznikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to są wyjaśnienia z BMW Polska:

 

dziękujemy za Pańską wiadomość dotyczącą aktualizacji map drogowych poprzez portal ConnectedDrive.

 

W odpowiedzi pragnę poinformować, że:

 

- na chwilę obecną aktualizacji map drogowych poprzez portal ConnectedDrive jest jeszcze niedostępna. Czas jej uruchomienia powinien pojawić się na Pańskim koncie na stronie www.bmw-connecteddrive.pl,

 

- w celu aktualizacji map drogowych, prosimy o kontakt z wybranym przez Pana Dealerem BMW, który również poinformuje Pana o wynikających kosztach związanych z aktualizacjami map drogowych. Ich pełną listę przesyłamy w poniższym odnośniku:

 

http://www.bmw.pl/pl/fastlane/dealer-locator.html#PL/pl/BMW_BMWM,

 

- informacje zawarte na stronie internetowej mają charakter informacyjny, mogą one odnosić się do samochodów z różnym wyposażeniem. Szczegółowe informacje dotyczące standardów wyposażenia oraz specyfikacji technicznych dostępne są podczas kontaktu z wybranym autoryzowanym punktem BMW lub z ogólnopolskim Biurem Obsługi Klienta BMW.

 

W mojej ocenie informacje zawarte na stronach BMW PL są świadomym wprowadzaniem w błąd klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego informacje zawarte na ogólnopolskiej stronie a co innego informacja na spersonalizowanej pod mój numer VIN stronie w portalu Connected Drive w dziale zakupione usługi...

 

Z drugiej jednak strony konfiguracja nie zawiera nigdzie opcji "bezpłatna aktualizacja map". :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W C-D też mam zakładkę aktualizacje map w zakupionych usługach. I moim zdaniem, skoro na stronie nie ma informacji, że usługa jest niedostępna, to wprowadzają w błąd.

 

Zgodnie z info na stronie każdy kto zakupi nową wersję Navi P. z karta SIM powinien mieć bezpłatne aktualizacje.

 

Informacja o akt. przez SIM jest tez w instrukcji obsługi. Najprościej by było, jakby włączyli usługę, to chyba nie jest takie trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele może być powodów dla których nie są w stanie włączyć tej usługi w PL. Od prozaicznej, że pokrycie LTE może nie być na tyle gęste i takie mapy by się ciągnęły i ciągneły.

 

Gdzie znalazłeś info na temat tego, że każda nawigacja pro przy zakupie z kartą sim będzie się sama updateować??

 

Mi coś chyba sprzedawca przy wydawaniu auta wspominał, ale nie ma szans sobie przypomnieć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przy sprzedaży mówili ze to będzie działać, inaczej bym nie kupił tej nawigacji. Jeśli z ich winy nie działa, to powinni wykazać gest wobec klientów, i bezpłatnie zapraszać na aktualizacje do salonów.

 

W najnowszej generacji system nawigacyjny Professional w połączeniu z BMW ConnectedDrive regularnie przeprowadza automatyczne aktualizacje map nawigacyjnych. Gdy tylko pojawi się nowa wersja mapy dla wybranego regionu, aktualizacja zostanie przesłana przez internet za pośrednictwem karty SIM na stałe wbudowanej w samochodzie – nawet cztery razy w roku. Z aktualizacją nie wiąże się konieczność ponoszenia opłat licencyjnych ani kosztów transferu. System nawigacyjny jest wyposażony w zawsze najnowsze mapy bez konieczności rejestracji lub logowania w portalu. Także podczas aktualizacji wszystkie funkcje nawigacji są dostępne bez ograniczeń.

 

http://www.bmw.pl/pl/topics/fascination-bmw/connected-drive/connectivity-technologies.html

 

Nie ma tu żadnych gwiazdek etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra już znalazłem to co chciałem. Na pierwszy rzut oka CIC ma przy najechaniu na jakąś pozycję czerwone obramowanie, a NBT podświetla całą linię na czerwono...

 

http://www.e90post.com/forums/attachment.php?attachmentid=1040726&d=1402321461

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz najnowszej mapy, to znaczy, że nie masz.

 

Ja mam w samochodzie dokładnie to wyposażenie co ty, a aktualizacji brak, bo BMW kłamie na stronie, że usługa jest dostępna a nie jest.

Co więcej, logując się na portal Connected Drive, mam tam aktywną usługę Aktualizacja nawigacji (USB), ale też nie działa... a link prowadzi do pustej strony... A miałoby być tak pięknie...

 

cd-mapa2.png

cd-mapa.png

 

A to odpowiedź jaką dostałem od na pytanie w sprawie aktualizacji przez USB:

 

W odpowiedzi pragnę poinformować, że usługa aktualizacji map drogowych za pośrednictwem portalu ConnectedDrive nie jest jeszcze dostępna.

 

Informacje na temat jej uruchomienia będą pojawiały się po zalogowaniu do Pańskiego konta ConnectedDrive na stronie http://www.bmw-connecteddrive.pl bliżej szacowanego terminu uruchomienia usługi.

 

Na chwilę obecną aktualizacja nawigacji może odbyć się jedynie u jednego z naszych autoryzowanych serwisantów. W celu zaopatrzenia się w najświeższe oprogramowanie aktualizacyjne zapraszamy do kontaktu z jednym z nich.

 

Podsumowując, sprzedają coś – co u nas jeszcze nie działa. Aktualizacja map online była jednym z powodów, dla których kupiłem pakiet Connected Drive :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.