Skocz do zawartości

Pomoc w diagnozie DIS BMW e60 530i 231KM


xxrafalekkoo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Podpiąłem pod komputer swoją 5tkę.

Mam następujące błędy których nie mogę rozszyfrować.

Ktoś pomoże jak mogę ich się pozbyć?

 

1. TMFA - 9B4A TMFA: Mirror position, potentiometer, horizontal ---- Fault currently present

Coś z lusterkami (wydaje mi się że wszystko działa jak należy)

2. ULF - A36C ULF: Bluetooth, aerial error ---- Fault currently not present

Podejrzewam antenę bluetooth - dzisiaj sprawdzę. Problem zauważyłem jest taki, że czasami mnie rozłączy jak próbuję do kogoś zadzwonić wybierając kontakt z książki. Odbierać telefon mogę ile chcę.

3. LM - 930C LM: Clearance light, left (E60, E65), outer (E60 Halogen), faulty - Open circuit ---- Fault currently present

Clearance light - nie wiem od czego to - nie działa mi lewy ring dzisiaj wymienię może to to?

4. LM - 9CB6 LM: HVAC coil chopping - no signal or value ---- Fault currently present

Szukałem nic nie znalazłem. Jakaś cewka?

5. IHKA - 9C54 IHKA: AUC sensor - no signal or value ---- Fault currently present

Automatic Recirculated Air Control - czujnik zapachu powietrza?

6. CAN - FFFF CAN: Communication fault

Szukałem nie znalazłem

7. AFS - 6139 AL: Vehicle ref. speed or direction of travel uncertain or not avaible ---- Fault currently not present

Aktywny układ kierownicy - niby wszystko działa jak należy - kierownica jest w dobrym położeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że skasowałem wszystkie (było ich więcej), zrobiłem jeszcze raz test zostało 7 z nich (wymienione powyżej).

Przejechałem się podłączyłem ponownie i ciągle wyświetla mi te same.

Szukałem w google może niezbyt dokładnie, ale wydaje mi się, że o niektórych nie znalazłem ani jednego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż o każdym z tych błędów można znaleźć "kilogramy" wpisów to niech ci będzie, może nie wiesz jak się obsługuje google, więc pomagam:

 

1. Błąd zwiazany z czujnikiem położenia lusterka, potrzebne w przypadku pamięci foteli + lusterka dla danego klucza - nie musi być tego wyposażenia w samochodzie a czujnik występuje, lub inne lusterko.

2. nie kontaktuje lub odłączona antena od puszki ULF w bagażniku

3. żarówka ringu

4. uszkodzenie układu pozycjonowania lampy/kabla/wtyczki wymaga diagnozy

5. brak czujnika AUC/uszkodzenie kabla

6. przyczyną może być uszkodzony moduł, przewody, wtyczki

7. przyczyną mogą być uszkodzone przewody idące do przekładni

 

Wszystkie powyższe błędy to jakieś wskazówki, ale każdy wymaga analizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz problemów z akumulatorem (informacja rozładowującego się akumulatora w I-Drive), ładowaniem, IBS-em. Z doświadczenia ze wszystkimi swoimi BMW wiem że problemy z elektryką powodują sypanie różnymi błędami chociaż układy działają dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.