Skocz do zawartości

kluczyk się kręci w stacyjce


bodzio_snap

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem i zastanawiam się co zrobić żeby było najtaniej. Czasami jak wkładam kluczyk do stacyjki to kluczyk kręci mi się do okoła. Kluczy co prawda jest już doś zjechany i problem jest w tym że mam tylko jeden i czy trzeba nowy kluczyk dorobić i stacyjke czy może wystarczy jedną z tych spraw załatwić. Jestem z Warszawy napiszcie gdzie można tanio kluczyk dorobić z imobliaizerem i stacyjkę wymienić jaki coś, pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczyka z immobiliserem nie dorobisz. Jedyna opcja to zamówienie, kupienie nowego czystego kluczyka i zaprogramowanie go. Ale doradziłbym zakup nowego wraz ze stacyjką.

Stacyjka W Twoim modelu jest tak opracowana, aby złodziej wkładając łamaka, czyli nie oryginalnego kluczyka nie doprowadził do zerwania zapadek ale do zerwania zabezpieczenia, które powoduje obracanie się stacyjki.

Jeżeli Twoja stacyjka czasami w ten sposób się obraca, to albo w wyniku wytartego kluczyka, albo zużytych zapadek w stacyjce.

Przy zamawianiu takiego kompletu musisz jechać osobiście do serwisu i po podaniu numeru karoserii czekać, aż komplet taki przyjdzie z niemiec.

To co możesz jedynie zrobić na miejscu w kraju, to zakup, dorobienie na wzór starego i wgranie programu do kluczyka. Ale pamiętaj. Zapadki w stacyjce nie są wieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Twoja stacyjka czasami w ten sposób się obraca, to albo w wyniku wytartego kluczyka, albo zużytych zapadek w stacyjce. (...) Ale pamiętaj. Zapadki w stacyjce nie są wieczne.

 

Sądząc po tym, że klucz mocno się zużył, mogę przypuszczać, że stacyjka nie była smarowana w swoim "życiu".

 

Więc smarujcie zamki od czasu do czasu bratki czytające ten wątek.

 

Tylko nie sikaczami typu WD-40 (bo mają dość agresywny skład) :!: :naughty: Lepiej specjalnym olejem silikonowym, dedykowanym do maszyn do szycia i zamków.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz problemu z kluczykiem, masz problem z cylinderkiem, mozesz zakupic kodowany cylinderek do kluczyka. Problem jest wyjac stary cylinderek z obudowy, trzeba miec troszke wprawy, nie raz sie udaje bez problemu, czasami trzeba poprobowac kilka razy. Znajdz w stacyjce maly otwor, tam musisz wlozyc drucik, moze byc zrobiony ze spinacza do papieru, kluczyk musisz przekrecic do pozycji "1". Najlepiej jest poprobowac na nowym cylinderku, zanim zabierzesz sie do wyjmowania starego. Nowy cylinderek bedzie mial maly wypust , ktory ustala pozycje w obudowie.To ten wlasnie wypust jest urwany w twoim starym cylinderku.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ae2a2bd10a2b2a80.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.