Skocz do zawartości

Czy ktoś wie do czego służą te wtyczki?


melonidas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przy okazji ostatnich robótek, zrobiłem zdjęcia wtyczek które znalazłem a nie mam gdzie ich wpiąć, czy orientujecie się do czego one służą?

 

Schowek

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/6f4f029cbdc32160

 

Odkręcona płyta silnika, obszar sterownik świec żarowych, rozrusznika

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/98213ff4c6453f32

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o drugie zdjęcie (domyślam się ze robione z kanału) to wtyczka może być od kóregoś z elektrozaworków (np egr). Na każdej wtyczce/ wiązce są numery, za ich pomocą zdecydowanie szybciej dowiesz się o przeznaczeniu wtyczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta wtyczka co idzie w górę na zdjęciu kolegi Amrap jest niepodłączona i wpięta w wytłoczone miejsce w tym plastiku, a światło w schowku normalnie mam :roll:

 

Na pewno o dobrej wtyczce mówisz? Bo też mam jedną z 3 wtyczek wetkniętą w plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim zdjęciu po prawej zaraz nad tą lampką jest taki uchwyt i w niej siedzi ta wtyczka. Generalnie są trzy, jedna do lampki druga po lewej też w uchwycie, wydaje mi się, że do ładowania latarki i właśnie ta trzecia siedzi w tym uchwycie.Nie pamiętam czy któraś tak jak u Ciebie idzie kablem do góry, mogę sprawdzić jak wrócę do domu :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o drugie zdjęcie (domyślam się ze robione z kanału) to wtyczka może być od kóregoś z elektrozaworków (np egr). Na każdej wtyczce/ wiązce są numery, za ich pomocą zdecydowanie szybciej dowiesz się o przeznaczeniu wtyczki.

Może być ona związana z klapkami zawirowań?

 

 

Co do czarnej 2 pinowej wtyczki to jest ona do ładowania latarki, natomiast biała u mnie jest wpiętą w z prawej strony w odpowiednio wytłoczone miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o drugie zdjęcie (domyślam się ze robione z kanału) to wtyczka może być od kóregoś z elektrozaworków (np egr). Na każdej wtyczce/ wiązce są numery, za ich pomocą zdecydowanie szybciej dowiesz się o przeznaczeniu wtyczki.

Może być ona związana z klapkami zawirowań

 

Może. Po prawej stronie (patrzac od przodu) w okolicach sterownika swiec znajduje sie elektrozawor od egr. nieco wyzej (przy kolektorze) jest drugi odpowiedzialny za klapki (wtczki dla obu sa identyczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując. Do schowka podpiete sa 3 przewody:

1. Do lampki (oswietlenia schowka)

2. Do ładowania latarki (grube dwa przewody, po lewej), jest to opcja (bez niej kabel wpiety w zaslepke)

3. Do włącznika tzw. funkcji hotelowej (zablokowanie otwarcia bagażnika), jest to opcja (bez niej kabel wpiety w zaslepke)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o drugie zdjęcie (domyślam się ze robione z kanału) to wtyczka może być od kóregoś z elektrozaworków (np egr). Na każdej wtyczce/ wiązce są numery, za ich pomocą zdecydowanie szybciej dowiesz się o przeznaczeniu wtyczki.

Może być ona związana z klapkami zawirowań

 

Może. Po prawej stronie (patrzac od przodu) w okolicach sterownika swiec znajduje sie elektrozawor od egr. nieco wyzej (przy kolektorze) jest drugi odpowiedzialny za klapki (wtczki dla obu sa identyczne).

 

Bo mechanior jak mi usuwał klapki, moze odłączył wtyczke i ją tak zostawił, w INPIE mam cały czas błąd tych klapek, mimo że są usunięte.

Co do schowka, to o ile się nie mylę jest jeszcze jedna wtyczka 4 mała czarna, zrobie fotkę i prześle.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mechanior jak mi usuwał klapki, moze odłączył wtyczke i ją tak zostawił, w INPIE mam cały czas błąd tych klapek, mimo że są usunięte.

 

Błąd pojawia się (i będzie się pojawiał), dlatego że nie jest wpięty elektrozaworek. Możesz go wpiąć i podlaczyc rurke od wejscia do wyjscia podcisnienia, zeby nie zbierał brudu.

Zostawienie przez mechanika wiszącego przewodu w ten sposób to straszne niedbalstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.