Skocz do zawartości

Wymiana akumulator BMW E46 2.0d - jaki?


Tomsi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czas na zmianę akumulatora.

 

BMW E46, 2.0d, 136km, sedan

 

Poprzedni właściciel miał wsadzony aku 74Ah (który jest wg mnie stanowczo za słaby). Z tego co Ja wiem to powinno być co najmniej 80 - 85Ah.

 

I teraz pytanie jaki akumulator wybrać ?

 

Chodząc po sklepach znalazłem tylko Centre futura 77Ah albo 85Ah.

 

Nie wiem czy 85Ah nie będzie za dużo?

(dziennie robię jakieś 6-9km - taki mus do pracy :))

Albo zamiast Centry, Bosch czy Varta ?

 

Jaki doradzacie? Ja byłbym za tą Centrą bo 3 lata gwarancji - wiadomo że kosztuje prawie 480zł ale to wydatek na dłuższą metę :).

Wg. katalogu który był w sklepie to ma być niby 85Ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80Ah zupełności ci wystarczy

pamiętaj czym bardziej większy Ah to nie zawsze lepszy bo alternator może go nie doładowywać na krótkich trasach

85Ah może być stosowany do bardzo bogatego wyposażenia jak grzane fotele, xenony, audio harman kadron , itd.

 

także 80Ah :cool2: a ja mam Centre Futura i osobiście jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko nigdzie w sklepie nie mogę dostać 80Ah z Centry Futura bo rzekomo (odpowiedź w sklepach) Centra nie produkuje takich.

System audio Harman kardon mam, klima (wiadomo). Ale xenony i podgrzewane fotele nie.

 

W sklepie w ogóle nie pytali się o wyposażenie.

 

Jedynie model, rocznik patrzył w katalog i odpowiedź ma być 85Ah..

 

 

Więc nie wiem jaki kupić jak nie dostanę nigdzie 80Ah z Centry Futura :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego wziąłem VARTA BLUE DYNAMIC F17 80Ah 740A.

Pojemność taka jak oryginalna, większy prąd rozruchu.

 

Szczerze mówiąc nie widzę sensu montowania innego akumulatora niż montowany oryginalnie (chodzi mi o parametry).

Aku o sporo większej pojemności może mieć problemy z niedoładowaniem...

 

PS. Centra nie ma modelu Futura 80Ah z tego co widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma już nie ma :/

 

Dlatego nie wiem co wybrać.

 

Mówię jedyna Centra Futura jaką znalazłem to (dosłownie 1 sztuka) 85Ah no i 77Ah.

 

Sprzedawcy twierdzą, że wg katalogu musi być 85Ah.

 

 

Jeszcze jakieś inne propozycje niż ta Varta Blue Dynamic F17?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam Boscha silver s4 80ah (taki powinien być w 2.0d, jak twierdzą inaczej zmień miejsce zakupu) 740a od 4 lat i ma się dobrze, doładowuje 1-2 razy w roku.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Boscha silver s4 80ah (taki powinien być w 2.0d, jak twierdzą inaczej zmień miejsce zakupu) 740a od 4 lat i ma się dobrze, doładowuje 1-2 razy w roku.

Hehe tylko że tak twierdzili we wszystkich 3 sklepach jakich byłem w moim mieście.

 

W tym tygodniu rozejrzę się za tą VARTA BLUE DYNAMIC F17 80Ah 740A i Boschem Silver S4 80Ah.

Bo to są chyba najlepsze typy?

 

Ciekawe jak cenowo to wyjdzie. Bo jakoś nie mam zaufania by kupić aku z allegro.. Nie wiadomo jakie "piękne będzie - ile leżakowało" i później jak coś z gwarancją mogą być klocki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu rozejrzę się za tą VARTA BLUE DYNAMIC F17 80Ah 740A i Boschem Silver S4 80Ah.

Bo to są chyba najlepsze typy?

 

Ciekawe jak cenowo to wyjdzie. Bo jakoś nie mam zaufania by kupić aku z allegro.. Nie wiadomo jakie "piękne będzie - ile leżakowało" i później jak coś z gwarancją mogą być klocki..

 

Z tego co pamiętam to fabrycznie w 2.0 150KM montowany był 80Ah 640A, ja wziąłem mocniejszy prąd rozruchu.

Dałem za niego 305zł z odbiorem osobistym. W sklepie gość zdjął z półki aku a na nim cena... 420zł :D

Co do leżakowania to wątpię, żeby to były jakieś sztuki sprzed roku/dwóch. No i dostajesz pisemną datę sprzedaży, montażu, numer seryjny aku itd. więc gwarancję masz normalną.

Piszę oczywiście o kupnie z odbiorem osobistym - wysyłkowo imho jest bez sensu bo jeszcze kaucję 30zł doliczą.

 

PS. Mi dodatkowo gość zamontował, zmierzył napięcie ładowania alternatora (pokrywało się z tym wskazywanym przez komputer) i na czas wymiany podpiął drugi aku. Tak więc jestem zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się podłączyć pod temat, niebawem i mnie czeka wymiana akumulatora. Model - 320i

I tu pytanie, według realoem powinienem zamontować akumulator od 70 do 80 ah. Czy jeżeli zamontuje 74/77ah i np 760A to nie będę miał problemów z doładowaniem go i wytrzyma mi dłużej niż np 72ah 760A ? Czy np taki 72AH i 680a stanowczo wystarczy na parę lat ? Wyposażenie auta - radio cd, klimatyzacja, halogeny, elektryczne szyby przód i w sumie to na tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się podłączyć pod temat, niebawem i mnie czeka wymiana akumulatora. Model - 320i

I tu pytanie, według realoem powinienem zamontować akumulator od 70 do 80 ah. Czy jeżeli zamontuje 74/77ah i np 760A to nie będę miał problemów z doładowaniem go i wytrzyma mi dłużej niż np 72ah 760A ? Czy np taki 72AH i 680a stanowczo wystarczy na parę lat ? Wyposażenie auta - radio cd, klimatyzacja, halogeny, elektryczne szyby przód i w sumie to na tyle :)

 

Tak jak pisałem wcześniej, najlepiej brać aku o pojemności możliwie zbliżonej do oryginalnej. To raz. Dwa, że większy prąd jako można z niego "ściągnąć" bardziej się w dieslach przyda niż w benzynie, ale na pewno nie zaszkodzi.

A co do żywotności, to już loteria w sumie ;) Jak nic się nieprzewidzianego nie wydarzy to kilka lat będzie służył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z tą gwarancją to nawet, jak ją masz to jakby jej nie było. Centra futura padła mi po roku. Po naładowaniu po tygodniu ledwo kręciła, zimą było jeszcze gorzej. Reklamacja zajęła mi ponad rok, a co się najeździłem i nawkur... to moje. Wkońcu oddali kasę i powiedziałem Centra nigdy więcej ze względu na serwis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeszcze mogę polecić banner'a 74ah, mam w drugim kopciuchu, i też jestem zadowolony a mam go od dwóch lat. Nie mają u mnie lekko, bo żona ostatnio mniej jeździ a ja przeganiam je na zmianę i często jest tak, że jeden stoi kilka dni lub tydzień nieodpalany. Ważna uwaga - oba kupiłem na alledrogo..bo wychodziły jakieś 70-80 zł taniej, nawet biorąc pod uwagę kaucję (za stare dostawałem więcej na skupie).

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to z allegro pewnie wyjdzie mi taniej. Ale co sklep to sklep. Zresztą najpierw muszę się rozeznać w sklepach u mnie ile kosztuje ten bosch bądź varta.

 

A na chwilę obecną nie mam czasu bo z roboty do domu - pojeść, spać i do roboty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na chwilę obecną nie mam czasu bo z roboty do domu - pojeść, spać i do roboty..

Znam to ;)

Dlatego kupiłem na allegro z odbiorem osobistym. Wysyłka jest dość droga z uwagi na ciężar paczki (20kg) - chociaż sprzedawcy zawyżają koszty, bo do 35kg kurier to mniej niż 20zł :P

Tak czy inaczej warto poszukać, bo nawet przed pracą można podjechać, wymiana aku to jakieś 20min roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na chwilę obecną nie mam czasu bo z roboty do domu - pojeść, spać i do roboty..

Znam to ;)

Dlatego kupiłem na allegro z odbiorem osobistym. Wysyłka jest dość droga z uwagi na ciężar paczki (20kg) - chociaż sprzedawcy zawyżają koszty, bo do 35kg kurier to mniej niż 20zł :P

Tak czy inaczej warto poszukać, bo nawet przed pracą można podjechać, wymiana aku to jakieś 20min roboty.

Ta tylko żeby w sklepie nie zaśpiewali mi więcej bądź tyle samo ile bym zapłacił kupując z allegro - przesyłka.

 

Mieszkam niestety w małym mieście i tu jest ten błąd. Sklepów motoryzacyjnych z prawdziwego zdarzenia nie ma. Bo jak człowiek coś potrzebuje to wiecznie nie ma. I zdecydowanie szybciej i prościej jest zamówić "coś" na allegro niż liczyć, że dostanie się to w sklepie bądź u mechanika.. Jest tylko jeden autoryzowany "mechanik" (czy jak to nazwać - zajmują się tylko BMW) z BMW gdzie przyjeżdżają Czechy, Niemczy itp itd. Więc czasami żeby się tam dostać to trzeba 1-2 tygodnie poczekać.. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta tylko żeby w sklepie nie zaśpiewali mi więcej bądź tyle samo ile bym zapłacił kupując z allegro - przesyłka.

 

Mieszkam niestety w małym mieście i tu jest ten błąd. Sklepów motoryzacyjnych z prawdziwego zdarzenia nie ma. Bo jak człowiek coś potrzebuje to wiecznie nie ma. I zdecydowanie szybciej i prościej jest zamówić "coś" na allegro niż liczyć, że dostanie się to w sklepie bądź u mechanika.. Jest tylko jeden autoryzowany "mechanik" (czy jak to nazwać - zajmują się tylko BMW) z BMW gdzie przyjeżdżają Czechy, Niemczy itp itd. Więc czasami żeby się tam dostać to trzeba 1-2 tygodnie poczekać.. :mad2:

 

Pewnie zaśpiewają więcej. Ja kupiłem za 305zł, w sklepie mieli po 420zł (o ile dobrze pamiętam), tak więc grubo ponad koszt przesyłki i nawet ew. kaucji za stary akumulator.

Zadzwoń, spytaj jakich firm mają aku o pojemności 80Ah i prądzie rozruchu ~750A to będziesz wiedział czy warto tam nawet jechać.

Obawiam się, że bardziej markowe będą powyżej 400zł...

 

A do dobrego mechaniora 1-2 tygodnie czekania to nie tak dużo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta tylko żeby w sklepie nie zaśpiewali mi więcej bądź tyle samo ile bym zapłacił kupując z allegro - przesyłka.

 

Mieszkam niestety w małym mieście i tu jest ten błąd. Sklepów motoryzacyjnych z prawdziwego zdarzenia nie ma. Bo jak człowiek coś potrzebuje to wiecznie nie ma. I zdecydowanie szybciej i prościej jest zamówić "coś" na allegro niż liczyć, że dostanie się to w sklepie bądź u mechanika.. Jest tylko jeden autoryzowany "mechanik" (czy jak to nazwać - zajmują się tylko BMW) z BMW gdzie przyjeżdżają Czechy, Niemczy itp itd. Więc czasami żeby się tam dostać to trzeba 1-2 tygodnie poczekać.. :mad2:

 

Pewnie zaśpiewają więcej. Ja kupiłem za 305zł, w sklepie mieli po 420zł (o ile dobrze pamiętam), tak więc grubo ponad koszt przesyłki i nawet ew. kaucji za stary akumulator.

Zadzwoń, spytaj jakich firm mają aku o pojemności 80Ah i prądzie rozruchu ~750A to będziesz wiedział czy warto tam nawet jechać.

Obawiam się, że bardziej markowe będą powyżej 400zł...

 

A do dobrego mechaniora 1-2 tygodnie czekania to nie tak dużo ;)

 

Dla mnie dużo bo lecą w kulki.. powiedzą przyjedź pan za tydzień (mają twój numer telefonu) i u przyjeżdżasz i co? Nie mają czasu/ miejsca.. przyjedz na drugi tydzień. A ty się wkur. bo nie masz komu oddać auta (by ktoś był kumaty), a oni zadzwonić i poinformować też nie umieją.. Dlatego ja do nich jeżdżę jak naprawdę "muszę"..

 

 

Zamówiłem sobie tego boscha w sklepie za 370zł (we wtorek ma być). Zobaczymy jak się będzie sprawował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.