Skocz do zawartości

E46 2.0d 136KM Dymi na niebiesko, silnik się zagotował.


baka15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , dostałem bmke e46 320d 136km do naprawy , klient mówi że dwa tygodnie temu spadła mu moc ale jeździł tak dalej , po dwóch tygodniach przyprowadził mi ją bo nie chciała odpalać ( wspomniał że 2 dni temu ją zagotował , pękł mu zbiorniczek od plynu). Po czym rozebrałem osłony silnika , zobaczyłem że wszystkie wężyki przelewowe są popękane , więc je wymieniłem. Auto odpaliłem ale nie kopciło z wydechu tylko z pod maski, wyrzuciłem cały wydech bo przy pierwszym katalizatorze był gorący , a zaraz za nim zimny. Auto dymi na niebiesko i nie ma siły się wkręcić. Sądze, że to po tym zagrzaniu tak się stało. Błędy na komputerze to czujnik cisnienia doladowania i problem z pompa wtryskowa , ale auto odpala normalnie , na wolnych obrotach trzęsie trochę budą. Co sprawdzić ? Jak sprawdzić wtryski ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z problemów będzie padnięta pompa.Właśnie to przerabiam. Zapala na zimnym od strzała, trzęsie lekko budą, po przejechaniu kilkunastu kilometrów,gdy pompa się konkretnie zagrzeje to auto traci moc, czasami gaśnie. Raz musiałem przejechać nią od mechanika do mechanika i lekiem było polowanie pompy zimną wodą (udało się pokonać 30 km :D). Dodam tylko,że na kompie wywala błąd 42.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie trzeba było chwalić się, że jesteś mechanikiem :lol: jeśli chodzi o brak mocy to idź tropem błędu czujnika ciśnienia doładowania, czy w ogóle jest podpięty, nie jest zawalony syfem z kolektora dolotowego, czy nie ma uszkodzonej instalacji. Jeśli chodzi o przegrzanie to trzeba fizycznie ocenić straty po tym zajściu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem mechanikiem , robie tylko swoje autka , ale sąsiad poprosił mnie żebym mu sprawdził to czemu nie. Po skasowaniu błędów , błędy nie wyskakują. Czujnik czyściłem bo w swoim dieselku też tak miałem , że nie chciał jechać. Wyjąłem wtryski i sprawdziłem , że otwierają się od 180b , a powinny chyba od 204-216 ale nie jestem pewien tych wartosci. Ktos mnie poprawi ? Gdy ma za dużo paliwa i nie przepala (leją wtryski) to może być tego przyczyna? Dodam , że jak go odpalę bez tłumików to świata nie widać. Sąsiad mówi , że robiła tak że jechała dobrze i jak by ją przylewało (traciła moc) przegazował ją na postoju i było na jakiś czas ok. Po wy na to ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dymi na niebiesko to by wyglądało że olej pali , nie ubywa oleju ?

Zbiorniczek pękł ? to ze starości ? czy nadmiernego ciśnienia ?

Usterek może być kilka co się na siebie nakładają, zacznij od tego co Ci Maniek radzi.

 

Ps . Carl0s nie szczyp się tylko coś podpowiedz

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.