Skocz do zawartości

problem N53 trzy błędy silnik pracuje nierówno


Majkel82_WJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni zaczoł mi się zapalać check engin. Po zgaszeniu silnika i ponowym uruchomieniu jest ok. Do dnia dzisiejszego, lampka już się świeci na stałe. Po szybkiej akcji wiem że komp pokazuje błedy:

P30E9, P29D0, P2A2C silnik po uruchomieniu pracuje nierówno. Trzesię aż całą budą. Niby jutro jade do mechanika ale ciekaw jestem waszej opini o co może chodzić, naczytałem się już wiele. Że problem może leżeć po stronie nieszczelności jakiegoś przewodu, że zaciąga lewe powietrze. Może być też problem świec i cewek. Czy by tu się sugerować co może być problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy po szybkiej diagnozie nic się nie okazało poza błędami sonda lambda, i przerwy w pracy na czwartym garze :) Trasa którą miałem do pokonania od siebie do warsztatu wyleczyła silnik. Napiszę jak się znowu pochrzani i pojadę zostawić już samochód na testy. Na razie wykasowane błędy i info by obserwować bo wychodzi na to że wszystko wraca do normy jak się silnik nagrzeje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Minoł tydzień i okazało się tylko że to nie cewki, nie wtryski, nie świece. Poszukiwania trwają dalej, ma ktoś jakiś pomysł co to może być za problem ?

 

Zainteresuj się tą sondą lambdą, może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie były te same objawy i okazał się nieszczelny przewód doprowadzający powietrze.Najszybciej można to sprawdzić na odpalonym silniku w te okolice spryskać solidnie jakimś sprajem i jeżeli na krótką chwilę silnik zmieni obroty to oznacza na sto procent nie szczelność układu.

Za nim do tego doszedłem to powymieniałem cewki , sondy , czujniki wałków rorządu :idea: :duh: :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
No i wyszło szydło z worka, wymienione świece. Wymieniony wtrysk i jest dobrze ale nie do końca. Raz na jakiś czas czuć jak by na ułamek sekundy wypadał jeden zapłon. Master pomysł z tym powietrzem, dziś to obadam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.