Skocz do zawartości

Felgi e46 - pytanie o rozmiar (et, szerokość etc.)


mlody32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Chcę kupić felgi o rozmiarze 18 cali. Mam w związku z tym pare pytań.

Na początek co sądzicie o tych felgach:

http://felgi-niemieckie.pl/konfigurator/99386_99393/22/104/1268/18/keskin.kt15.speed.br.8.00.x.18.et.35.5x120.9.50.x.18.et.35..5x120.br.titan.grey.lip.polish.tglp.html

Coś czuje, że 9,5 mogą nie wejść...

Chyba, że kupiłbym cały komplet o szerokości 8,0". Pytanie, czy te znowu za bardzo nie chowały by się w tylne nadkole.

Myśle, że te mogły by wejść jeszcze:

http://felgi-niemieckie.pl/konfigurator/40023/22/104/1268/18/ronal.r43.br.8.50.x.18.et.45.5x120.br.kristallsilber.html

Chciałem kupić felgi oryginalne BMW, ale niestety przy moim obecnym budżecie (max. 2400 zł) nowych nie kupie :wink: , a nie szukałem używanych, ponieważ ciężko znaleźć proste w tym rozmiarze. Kumpel, który już próbował kupować takowe, mówi, że od 17" wzwyż nie jest łatwo znaleźć proste. Często sprzedawcy zarzekają się, że jest wszystko ok, a na wyważarce okazuje się, że do prostowania, a ja nie mam czasu jeździć po warsztatach i sprawdzać, potrzebuje po prostu felgi, które są do użytku od razu po zakupie.

Byłoby dobrze jakby wypowiedziała się osoba, która używała już 18" w e46, mi ten rozmiar wydawał się optymalny dla samochodu do codziennego użytku jeśli chodzi o stosunek: [wygląd/koszty(spalanie, opony itp.)/stan polskich dróg(dziury, wysokie krawężniki na ciasnych parkingach)], ale niektórzy odradzają mi zakup tłumacząc, że przy 18" czeka mnie jeżdżenie z głową przy szybie i patrzenie, czy nie ma dziur, żeby nie pokrzywić felgi, duży wzrost spalania oraz obdarte ranty od krawężników itp. Może wystarczyłyby 17", ale obecnie mam felgi: styling 54 16" http://www.bmwstylewheels.com/bmw/54 , które zostawie sobie na zime, i słabo to wygląda, więc sądze, że 17" nie wiele da w kwestii wyglądu.

Możecie podać jeszcze jakieś strony gdzie można kupić fajne felgi jakichś dobrych firm? Te które podałem na początku tekstu to tylko przykłady, jakie mnie zainteresowały, bo w sumie jedyne firmy w tym przedziale cenowym, które znam z dobrej jakości to właśnie: ronal, keskin, ewentualnie borbet. Może są jakieś firmy o których nie słyszałem, a też robią niezłe felgi.

Jeszcze, czy parametr: "średnia otworu centralnego" ma jakieś znaczenie?

Jest jeszcze kwestia opon. Widziałem tu na forum tabelke z rozmiarami dobranymi do szerokości felgi, tylko, że tam podane są dwa rozmiary, a nawet więcej, do danej szerokości np.: do 8,5" zalecane jest 245/40 i 255/45, nie wiem czym to się różni. W temacie opon interesuje mnie najbardziej ochrona felgi przed "polskimi drogami", ale przy jednoczesnym dobrym wyglądzie.

Felgi kupuje do sedana na oryginalnym zawieszeniu.

Prosze o pomoc i pozdrawiam.

 

P.S.

Mam nadzieje, że temat założyłem w dobrym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Otwór centrujący jest bardzo ważny, dla e46 to 72,6 a jak jest większy trzeba zastosować pierścienie. Z tymi 9,5 cala przy et35 może być problem, wg mnie 9 cali by weszło bez przycierania, ale bez przymiarki nie zdecydowałbym się. Opony dobierz z dedykowanych przez producenta do Twojego modelu. Ja przy feldze 7 calowej z et47 mam z przodu dystanse 2x15 a z tyłu 2x20mm i bardziej nie odsadziłbym. 8 cali z et35 dobrze siedzi na e46, często zakładają takie z modelu e90.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem na forum, bo licze na to, że ktoś napisze mi z własnego doświadczenia jak sprawy się mają. U dystrybutora najwyżej powiedzą mi ze strony teoretycznej.

 

Dobry sprzedawca bedzie mial wiedze nie tylko teoretyczna, dobierze wszystko tak, abys Ty nie musial sie dalej martwic. Powinienes tym sie kierowac i tego wymagac przy zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, podpinam sie pod kolege z pytaniem jakie max kolo podejdzie pod e46 330xd touring polift. W tej chwili zawieszenie seria ale beda eibachy. Z tego co wiem to 18 podejdzie, ale moze by cos wiekszego... glownie chodzi mi o 19 i szerokosc felgi na tyl.

Z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swojej 18 firmy RH, przód i tył 225/35 . Nie wiem czy dobra firma czy zła, ja nie narzekam. Ale jeśli chodzi o to jak się jeździ to jest fajnie, dobrze trzyma się drogi itp. Ale jeśli chodzi o dziury i jakieś nierówności to trzeba uważać bo można stracić oponę a jak oponę to coś więcej.

19 cali wejdzie bez problemu ale o szerokość niech wypowiedzą się Ci co posiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpinam sie pod kolege z pytaniem jakie max kolo podejdzie pod e46 330xd touring polift. W tej chwili zawieszenie seria ale beda eibachy. Z tego co wiem to 18 podejdzie, ale moze by cos wiekszego... glownie chodzi mi o 19 i szerokosc felgi na tyl.

Z gory dzieki za pomoc

 

19" wchodza bez problemu. Tyl moze miec nawet 10" szerokosci, kwestia ET.

 

Ja mam w swojej 18 firmy RH, przód i tył 225/35 .

 

Masz za niskie opony, powinny miec rozmiar 225/40R18 na 18". Podejrzewam, ze maja tez zbyt mala nosnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vermilion, kwestia tego czy opony nie będą tarły o błotniki nie rolując ich.? A może masz jakieś doświadczenie w takich modach przyjmując ze felga R19 10J tył, jakie et?

 

Duzo zalezy od konkretnego modelu opon, to, ze maja taki sam rozmiar katalogowy, nie znaczy, ze realnie beda takie same. Warto tez wybrac opony z bardziej zaokraglonymi sciankami bocznymi.

 

10.0" ET48-ET50 wchodzi bez problemu z opona 255/30R19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.