Skocz do zawartości

wymiana płynu wspomagania i zawieszenie dynamic drive


Michal_sk8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

posiadam dynamic drive w swojej e65, chciał bym wymienić płyn wspomagania który jest zintegrowany z układem dynamic drive

 

moje pytanie to czy pojechać na wymianę odłączyć od dołu układ spuścić cały płyn kręcąc kierownica w prawo i lewo żeby wszystko wyleciało (tak robiłem w e38 z nivo i wszystko było ok )

 

czy samemu odessać wężykiem przez zbiorniczek cały płyn CHF11S i uzupełnić nowym, pytam bo chodzi mi głownie o dynamic drive i późniejsze konsekwencje, czy przez takie całkowite zlanie płynu nie "osuszę" amortyzatorów i później przy wlaniu płynu będą miały odpowiednie smarowanie, ciśnienie oraz odpowietrzenie układu programem np INPA

 

przy okazji ile L wchodzi do układu z DD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

sam nie odpowietrzy sie napewno, Dynamic Drive trzeba odpowietrzać za pomącą inpy lub disa, pojechałem na wymianę do serwisu,odpowietrzyli ale po pewnym czasie nie mogłem przelączać trybu pracy zawieszenia pomiędzy sport i comfort ponieważ opcja była zablokowana, podjechałem jeszce raz na kolejne odpowietrzenie, wyskoczyła kontrolka check DD i po 3 procedurach odpowietrzenia już działało normalnie

 

co ważniejsze po wymianie płynu czuć nawet lepiej pracę zawieszenia, oraz sam komfort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm niepamiętam dokładnie jaka kasa, bo wymianiałem też płyn w chłodnicy i jakąś gumę w zawieszeniu więc płaciłem łącznie, a CHF jakieś 2-3 litry tak mi sie kojarzy, podobnie jak w e38 z nivo

 

można sobie wymienić i samemu,byle by mieć INPE lub inny program , aby pobujać czyli odpowietrzyć dobrze układ, ja maiłem na starym laptopie ale padł mi komputer, a w internecie nie mogłem znaleźć jakiejś stabilnej wersji

 

próbowałem 3, w jednej nic nie działało, jedna była po polsku ale jak chciałem coś zorbić wyskakiwał konflikt języka, a ostatnia wersja nie działała pod e65 i mogłem tylko patrzeć błędy nic więcej

 

 

jak ktoś ma dobra wersję lub jest jakiś temat z linkami aktualnymi to może tu podać, napewno innym też się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie odpowietrzy sie napewno, Dynamic Drive trzeba odpowietrzać za pomącą inpy lub disa...

 

Bzdura, sam sie odpowietrzy. 2 razy magiel wyciągałem i układ z DD sam się odpowietrzył bez problemu. Olej nie drogi 17 zł zamiennik polecany tez przez BMW lub 50 zł chyba w serwisie / L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie kolega "gosiek"lepiej zna się niż ludzie z BMW, ja mówię jak było u mnie i innych użytkowników czytając ich posty, że po wymienie za jakiś czas może być konieczność kolejnego odpowietrzenia (tak jak u mnie zablokowanie funkcji sport-comfort, ale samo dd na zakrętach działało i błędu nie pokazywało -tej kontrolki check dd czerwonej ani nawet żółtej)

 

tam można stosować tylko CHF11S pentosin, tak zresztą jest napisane cena to 50-60zł za litr, a zamiennik oleju to nie zamiennik części mechanicznej i różnica w cenie ponad 3 krotna bierze się z jego jakości, to tak jak bys do silnika sobie zalewał jakiś najtańszy olej co też będzie miał napisane 5w30 ale inne normy jakościowe a cena oleju może być od 20zł do 80zl za litr, więc ja bym się zastanowił na czym oszczędzić a na czym nie powinno się raczej...

 

 

nie pamiętam jak w e65 ale w e38 oprócz instrukcji,która katregorycznie zabrania wlania czego innego, jest również wielki napis na samym zbiorniku CHF11S OIL ONLY , no chyba że masz wersję na ATF wtedy można stosować zamiennik bo jest to inny układ nei zintegrowany z innymi podzespołami auta takimi jak zawieszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.