Skocz do zawartości

Kompresja w m50b25


NightVegas

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim

Mam pytanie w sprawie silnika m50b25 bez vanosa. Jaka powinien miec kompresje , czy tym wiecej tym lepiej? Ktos moze wie ile te silniki mialy , gdy wyjechaly z salonu? Pokazuje mi 15.2-15.5 , z tego co sie dowiedzialem w internetach , powinno byc 11-12. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wygląda na to że spala olej i powstała gruba warstwa na denku tłoka stąd tak wysoka kompresja.Albo ktoś robił głowicę i sporo splanował a dał uszczelkę pod głowicę nominał.Najważniejsze żeby kompresja była w miarę równa na tłokach.Wyższa kompresja to większa moc ale co za tym idzie szybsze zużycie silnika w tym przypadku.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
zbyt wysoka kompresja moze przyczynić się do spalania stukowego

jak pisze kolega wyżej a silnik m50b25 bez vanosu nie posiada czujników stukowych żeby się przed tym uchronić i może być bałagan.

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim

Mam pytanie w sprawie silnika m50b25 bez vanosa. Jaka powinien miec kompresje , czy tym wiecej tym lepiej? Ktos moze wie ile te silniki mialy , gdy wyjechaly z salonu? Pokazuje mi 15.2-15.5 , z tego co sie dowiedzialem w internetach , powinno byc 11-12. Pozdrawiam

Będąc dokładnym to zapewne zmierzyłeś ciśnienie sprężania, a nie kompresje.

To są dwie różne wartości, w skrócie: kompresja (stopień sprężania) jest stała dla danego silnika, bo jest to zmiana objętości komory spalania, a dopiero ciśnienie sprężania uwzględnia warunki pomiaru, pasowanie tłok-cylinder, uszczelnienia itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.