Skocz do zawartości

E9X Webasto -nie chodzi -Ther. Top V Diesel - krok po kroku


redzio55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , problem jak w temacie , nie startuje z pilota i z menu , jest jeden blad z inpy ale nie wiem co on oznacza i co trzeba naprawic :( . Ktos cos ? Pompa wody sprawna , dodam ze auto nabylem juz z niedzialajacym webasto.

Webasto Thermo Top V 12v/34w 5,0 kW , 2,5 bar Diesel

 

Inpa:

ECU: IHKA87

JobStatus: OKAY

Variante: IHKA87

 

E72E CAN-Botschaft Status MSA

 

Fehlerhäufigkeit: 12

Edytowane przez redzio55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadnej reakcji , z pilota zero odzewu , manualnie tez nic nie daje. Dzis wymienilem akumulator na nowy i tez nie pomoglo , papka wody dziala bo chodzi po zagaszeniu auta z rest . Dzis zabralem sie za pompke paliwa i kiedy bezposrednio

podlaczylem pod akumulator to slychac tylko pukanie w niej przy podaniu 12v i tylko kapie paliwo (po podaniu 12v raz kapnie) , nie pompuje. Zastanawiam sie tylko , czy na pompke paliwa nie powinien byc inny blad , czy mam racje ? no i jak nawiew sie nie wlacza to chyba nie wina pompki ?.

Pompka nowa juz w drodze ale mysle ze to nie tu tkwi problem , moze to ktos potwierdzic ?

Podkresle jeszcze ze autko zakupilem z uszkodzonym webasto (moze ktos tam cos nagrzebal ? ) .

Edytowane przez redzio55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu mam blad z iterfejsu Delphi ds150 i jest nastepujacy:

 

E72E - Message (status of additional water pump, 0x2CF): missing receivers: IHKA, transmitters: JBE

 

Czy te webasto posiada jeszcze inna pompe wody niz ta z foto ? Numer 1. pompka sprawna (chodzi z rest ( szczotki juz sie koncza powoli ale dziala pompka)). Nr. 3. Zaworek nie wiem czy sprawny( jak sprawdzic ?). Nr. 2. szukalem i nie znalazlem.

http://abload.de/img/unbenanntagr8m.jpg

Edytowane przez redzio55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem z webasto w mercu. Poczytałem na forum webasto i wyszło że uszkodzony układ elektryczny. Na allegro znalazłem ogłoszenie o naprawach, wysłałem im płytkę, coś tam polutowali, odesłali, włożyłem i śmigało. Objaw miałem taki jak pisałem powyżej w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez mysle ze plytka jest uwalona , ale wole zapytac bo wygoglowac nic nie moge z tego bledu.

Hmm no nic , czekam na pompke paliwa i zobaczymy co dalej.

Czyli tobie w ogole nie chodzilo tak ? czy jakie miales objawy ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami w ogóle nie chodziło, ale częściej miałem tak, że włączył się nadmuch, ale nie było temperatury i się wyłączało. Też sprawdzałem pompkę, świece żarową w piecyku i nic. Później wyczytałem o tych płytkach. Już samo to, że było ogłoszenie o naprawach tych płytek, świadczy chyba o tym, że to częsty problem w webasto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak , dzis imp-a resetowalem ustawienia akumulatora i doszlem do obslugi webasto przez inpe , gdzie zresetowalem webasto i teraz odpala nawiew lecz webasto milczy , jak wymienie papke paliwa to wtedy zobaczymy co dalej nam inpa powie . Druga sprawa to ze swieca w zimnej pozycji pokazuje na impie 340 ohm , czyli msle ze tu tez bedzie problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak , papka zamontowana , inicjalizacje przeprowadzilem impa i webasto ruszylo z kopyta. Blad wykasowalem lecz co chwile powraca. I teraz mam problem bo startuje mi z pilota tylko nadmuch a nie zalacza webasto , manualnie moge wlaczyc bez problemy . Ktos cos wie o co chodzi ? pilot od nowa zakodowany i nic. Dodam ze w idrive mam dwie opcje - standluft ( postojowy nadmuch ) i standheizung ( czyli webasto ). Z pilota i zegarow startuje standluft , pytanie jak zrobic by startowalo webasto ?.

W IHKA trzeba cos przekodowac ??? Cos sie wysypalo czy jak ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oky , zamykam temat. Webasto chodzi (o to nam chodzilo), a dlaczego startuje z pilota nadmuch a nie webasto ?, to juz inna bajka ( inny temat ). Dziekuje za wypowiedzi w tym temacie i pozdrawiam.

 

Dodam ze blad - E72E CAN-Botschaft Status MSA - pozostal.

 

Ps.

Z pilota juz chodzi webasto. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.