Skocz do zawartości

330d m57 rozrząd


11Krzys17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy.

 

Mam problem z moim silnikiem. A dokładnie to po rozgrzaniu słychać łańcuch rozrządu a szczególnie słychać gruchotanie od spodu silnika. Po odsłonięciu łańcucha moim oczom okazał się widok luźnego łańcucha napędzającego pompę olejową.

Załączam filmik, na nim widać w jakim stanie jest napinacz i własnie ten nieszczęsny łańcuch pompy olejowej.

Proszę was o komentarze co o tym sądzicie. Bardzo proszę o wypowiedz osób które miały już z tym do czynienia.

 

 

Nie wiem czy wymieniać wszystkie łańcuchy i prowadnice czy tylko ten od pompy. Prowadnice też są odrobinę podtarte ok 1cm na środku(dodam zdjęcia jak tylko będzie taka możliwość). Co do zębatek to wydaje mi się że są w dobrym stanie i nie będzie konieczności wymiany choć może ktoś ma inne zdanie.

 

Bardzo was proszę o radę co bym mógł z tym zrobić. Z góry wam dziękuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmiesz ten od pompy , to będziesz miał też zdjęty od wałków , więc warto wymienić wszystko na nowo i mieć świeży. Korzystając z okazji jedno pytanie. Czy masz gdzieś poradnik -> krok po kroku jak zdjąć napinacze i łańcuchy . Był bym wdzięczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem cos w necie ale po angielsku hdzie i jakie blokady zastosowac, dodam linka jak tylko bede przy kompie☺

A napinacze tez wymieniac na nowe czy zostawic stary, nie widacz zeby byl on jakos zuzyty a poza tym naponacz dziala przy cisnieniu oleju.

 

Co do blokady to wiem ze trzeba ustawic na poerwszym cylindrze prace i zablokowac kolo zamachowe i walki rozrzadu. Dodam liknka jak tylko bede mial mozliwosc.

Wie ktos moze jak powinien byc napiety ten lancuch od pompy oleji i jak wyglada napinacz przy nienaciagnietym lancuchu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam instrukcję do silnika M57 do innych też by się tam znlazły:)

http://workshop-manuals.com/bmw/5_series_e39/530d_m57_sal/2_repair_instructions/11__engine_(m57)/31__camshaft/1_ra__replacing_camshafts_(m57)/

 

Znalazłem jeszcze coś takiego na tym forum

viewtopic.php?f=15&t=246249 niepotrzebnie otwierałem nowy temat mogłem zapytać w tym:)

 

Ja już prawie rozebrałem rozrząd choć muszę kupić blokadę ale zastanawiam się jak założyć łańcuch żeby się nie pomylić o np 1 ząbek bo będzie źle;/ z tego co widzę jak to działa podczas kręcenia wałem to nie będzie większego problemu ale chciałem się po prostu poradzić kogoś kto już taki zabieg przeprowadzał:)

 

kolego marcin19941 kiedy masz zamiar zabrać się za swój rozrząd:) masz jakieś oznaki zużycia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Koledzy, czyszczę miskę olejową no i przy okazji chciałem zobaczyć w jakim stanie są panewki główne i korbowodowe. Co wy onic myślicie, troche są porysowane ale nie ma żadnych głębokich rys są praktycznie gładkie. A druga sprawa to prowadnica łańcucha trochę wytarta.

 

Panewka główna

http://zapodaj.net/36ed015e2742b.jpg.html

 

Panewka korbowodowa

http://zapodaj.net/567c8eb3a6386.jpg.html

 

Prowadnica

http://zapodaj.net/23ddd6b81ee5c.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

SIema

w moim odczuciu paneweczki masz w zajebistym stanie :) gorzej z prowadnicą od rozrządu , widać ślady ściachania.

 

Ja zabiorę się jak mnie nabierze w końcu ochota , chociaż nie ukrywam , że te linki które mi podałeś póki co są wystarczające. Właściwie nie mam oznak zużycia , ale przydało by mi się wymienić uszczelniacze zaworów na głowicy , a wtedy będę miał do zdjęcia rozrząd . Jak do zdjęcia , to i wymieni się na nowe graty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.