Skocz do zawartości

e36 1.8 problem z gazem


janek1492

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy miał może już ktoś z was problem przy odpalaniu z gazem? U mnie jest tak, ze jak odpalam auto to jest pisk jakby skończył sie gaz, po czym auto po kilku razach odpala na benzynie a gaz się wyłącza chociaż jest pełny bak. Dodam, ze jak odpalę autko to musze wlaczac gaz na nowo ręcznie. Proszę o pomoc i porady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy poprawnie założonej i ustawionej instalacji auto zawsze jest odpalane z benzyny.

 

Napisz lepiej jakiej generacji instalacja.

 

I z czym masz problem bo nie napisałeś, z tym że auto nie chce odpalać na gazie ? nie jest to zdrowe przy instalacjach pośredniego wtrysku gazu.

 

jedź do gazownika i niech ci to poprawi, auto powinno odpalać się na benzynie żeby zagrzać odpowiednio parownik (reduktor) gazu. Przy odpalaniu na gazie ryzykujesz zamrożenie parownika plus nie wpływa to korzystnie na cały silnik.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zle się wypowiedzialem auto odpalając mi na benzynie daje sygnał z gazu o pustym zbiorniku i nie można odpalić auta, otworzyłem temat by zobaczyć czy może któryś z was miał podobnie i może coś mi podpowiedzieć. Jak będę miał chwile to podjade do gazownika ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jak to działało u Ciebie wczesniej to bedziemy mieć pewność o co chodzi

 

kolega miał podobnie, od pewnego razu auto zawsze odpalało się na gazie, oczywiście szarpało na początku strasznie itp

przyczyną było przebicie na przewodzie od centralki! zachowywało się tak jakby ktoś cały czas dusił przycisk na centralce :)

naprawa 30 minut na mrozie

 

ten pisk może też oznaczać ze sterownik lpg zgłasza błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się nagrać i wrzucić co się dzieje. Zawsze auto odpalane jest na benzynie a mimo to jest sygnał z gazu o końcu paliwa, jak juz odpali to gaz jest wylaczony, wtedy włączam na nowo i po przyjechaniu kilku km na benzynie kiedy silnik sieblekko rozgrzeje auto przełącza mi sie na gaz. Ale czasem mam tak, ze odpalają nie da rady i jakby rozladowywalo akumulator do tego stopnia ze przekręcenie kluczyka nic nie daje. Moje odpalanie auta polega teraz tak: Przekręcam stacyjkę wyłączam gaz i odpalam dopiero auto a potem wlaczam gaz i wtedy wszystko jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.