Skocz do zawartości

530i M54 Czyszczenie dolotu orzechem włoskim prawda czy mit?


Adam8282

Rekomendowane odpowiedzi

To kolejny temat który chciałbym poruszyć..

 

Otóż zasłyszałem ostatnio że ASO BMW w ostatnim czasie wprowadziło w życie jakąś innowację w postaci czyszczenia dolotu drobinkami łupin orzecha włoskiego.

Podpinają się podobno gdzieś bezinwazyjnie i "piaskują" owym orzechem dolot zwiekszając a właściwie przywracając pierwotny jego przekrój odzyskując min moc silnika.

Nowinkę usłyszałem hamując swoje auto celem sprawdzenia mocy.. M54B30 (231KM) pojechało mi 197KM.

Czy ktoś coś wie na ten temat, czy też to jakaś bajka z palca wyssana??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dużych silnikach np. na statkach robi się takie rzeczy regularnie, głównie żeby przeczyścić łopaty kompresora turbosprężarki. Mowa oczywiście o zmielonych łupinach orzechów, nikt nie wsypuje całych orzechów do dolotu.

A co do samochodów to jakoś trudno mi sobie wyobrazić jak mocno musiałyby te łupiny być zmielone,żeby nic nie uszkodzić.

Też jestem ciekaw jaka jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewie że jest taka opcja, nawet jeden forumowicz @skyKarol próbował zebrać wiekszą ekipa i zrobić taka operacje (koszta wypozyczenia i materiału były by mniejsze) ale najpierw musi uporać się z innym problemem.

ogólnie podstawą jest zwykła piaskarka taka jak tu:

 

http://www.marktplaats.nl/a/doe-het-zelf-en-verbouw/reinigingsmachines/a1000304222-straalketel-zandstraler-zandstralen-mobiele-straler.html?c=11d6f6927294b6b85441c9c9a96031c&previousPage=l1_page

 

do tego łupiny końcówka do waszego modelu i jazda :-) w Holandii taka usługa kosztuje 400e, ja będę się na to decydował szczegolnie iż mam n53 z bezpośrednim wtryskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.