Skocz do zawartości

Cena dobrego e30


Partyzzant

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle co woła sprzedawca, ale można się trochę potargować :)

Niestety to nie żart, dzisiaj dużo sprzedawców ma szroty z symbolem E30 w dowodzie i walą cenę bo rarytas, a że nie ma do czego dospawać łaty tłumaczą bo auto ma 30 lat.

Auta czterodrzwiowe z małymi silnikami 4 cylindrowymi to najtańsza opcja- myślę że ładny kolekcjonerski egzemplarz do 10 tyś.

To samo coupe z tymi motorami ale tu może być trochę drożej.

Sedany i touringi z 6 cylindrami, cenowo jedziemy w górę

Coupe z 2.5l to w granicach 15tyś.

Cabrio w dobrym stanie z R6 od 20tyś w górę.

Tak więc ładny egzemplarz dorwiesz powyżej 10 tyś, ale można się ostro wtopić. Można też liczyć na łud szczęścia ale to żadkość.

I weź sobie pod uwagę że przy każdym coś trzeba porobić- ideałów nie ma i nikt Ci prezentów robić nie będzie.

E30 to drogi sport o uzależniających właściwościach...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hej.

 

Wszystko zależy. idzie wyrwać coś sensownego za 4-5 tyś. Trzeba poszukać. Jak dla mnie najważniejsza buda by nie miała za dużo rdzy.

Za 2-3 tyś nie ma co się łudzić. Będą to auta pordzewiało, tanio naprawiane. Pewnie będą jeździć ale będą wymagać większego wkładu finansowego w krótkim czasie.

Auta cenione na 10-12 tyś są, ale od nich nalezy wymagać by były wstanie nienagannym. bez rdzy, wyciegków i miały jakieś wyposażenie. Ceny powyżej 20 tyś są jak dla mnie du usprawiedliwienie jeśli ma: udekumentowane mniej niż 100tyś przebiegu, zero rdzy, klimę, ABS, sportsize, szyber, pełną elektrykę, oryginalne szyby, oryginalne felgi aluminiowe, oryginalne zawieszenie sportowe, silnik m20b25, coupe lub cabrio. Tak wyposażone oryginalny stan e30 jest warte 20 tyś.

Jak bym miał kilka ładnych tyś wolny to chętnie takiem bym kupił do jeźdżenia na co dzień.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy
Kris, nie wiem czy ceny które podajesz są jeszcze aktualne ;) Z roku na rok ceny idą w górę. Z rok temu też bym pisał coś podobnego, że powyżej 10k zł to już rdzy nie powinno być. Z tymi autami jest coraz trudniej i powoli egzemplarze z większym przebiegiem odrestaurowane będą kosztować ponad 20k zł a nie ponad 10k zł. Wystarczy też spojrzeć jakie są koszty doprowadzenia auta do takiego stanu - nikt nie będzie robił prezentów. Czasami faktycznie można trafić na okazję, bo ktoś wkładał całe swoje serce i pieniądze w odrestaurowanie... a nagle zdarzenie losowe i pilna potrzeba kasy... Ale nie ma co na to specjalnie liczyć. Mimo wszystko ciągle szukałbym czegoś poniżej 10k zł do odnowienia. Bo kupując coś nawet za 20k zł można trafić na minę... więc bezpieczniej jest kupić coś taniej i liczyć się z dużymi kosztami na początku, no i satysfakcja z takiego odnawianego auta też jest większa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takie coś przypadkowo mi się ukazało

http://olx.pl/oferta/bmw-e30-316-idealny-stan-brak-korozji-CID5-IDcKSjl.html#6cd30c811a;promoted

Ale bez oględzin z kimś kto zna miejsca w których chrupie ruda te e30,to można gdybać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze tak , ostatnio zakupiłem cala kompletna e39 535i trafiła się z uszkodzonym automatem ale jeździ, zawsze od paru lat chciałem sobie zrobić Swap. Wiec zaczolem od silnika, silnik chodzi jak żyleta ma 240 tys km Zero GAZU równa praca no i szukam zdrowego dawcy. Chce mieć takie e30 z silnikiem M62B35 o czystej serii. Nie chce robić to pod drift tylko pod czysta seryjkę. Podoba mi się na ogol e30 chociaż myślalem tez o e36 ale zaczołem troche czytać i tam problem z miska jest olejowa dałem spokój i postawiłem na e30stke. Mialem już w swoim życiu z 10 bmw ale nigdy e30 i pomyślałem chce mieć taki projekcik w garażu. Dlatego szukam zdrowej budy na PL i stronkach zagranicznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.