Skocz do zawartości

[E46] Przegrzewające się tylne prawe koło (tarcza,felga)


M4trek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Dzisiaj wybrałem się do sklepu w pewnym momencie gdy wracałem usłyszałem dziwne "popiskiwanie" które czasami ustawało by znowu wrócić, lecz zignorowałem to gdy dojechalem do domu ok. 7km gdy wysiadłem z auta strasznie smierdziało gumą z tylnego prawego koła, tarcza była tak nagrzana, że dotykajac ja mokrym palcem doslownie na ułamek sekundy oparzyłem się, z felga to samo strasznie gorąca, z koła zaraz po zgaszeniu silnika dosłownie lekko dymiło,wszystkie inne koła była letnie czyli temp.w normie. Podniosłem samochód lewarkiem, dałem na luz spóściłem ręczny i koła praktycznie nie dało sie obracać, trzeba było uzyc naprawde duzej siły aby przekrecić, czuć duży opór i obcieranie. Bardzo proszę o pomoc co to może byc? z góry dziękuje i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu w tym momencie na takie zabawy ;/ Czy mechanik jest w stanie ogarnąć cały temat zostawiając auto na pare godzin(zależy mi na czasie) i jaki moze byc koszt zakładając co mogło się zepsuć i co to moze byc w najgorszym wypadku? Jeszcze jedno pytanie czy bezpieczne jest przejechanie 10km aby dojechać do mechanika, przypominam z koła aż dymiło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie napisałeś nawet jaki masz silnik. Tarcze, klocki, szczęki, zestaw montażowy ate do 320d to koszt 650,-. Jak tarcze kotwiczne są ok to pół biedy, bo jeśli przyjdzie je wymieniać (koszt pewnie ok 100,- szt., ale nie wiem, bo nie wymieniałem) to trzeba zrzucać piastę, więc teoretycznie do wymiany łożyska i robi się mała górka.

 

Ale obstawiam, że Stanisław nie trafił z przyczyną, bo tutaj raczej ewidentnie tłoczek nie odbija na hamulcu roboczym, zestaw regeneracyjny na przód 320d to chyba jakieś 60,- na koło, tył pewnie podobnie, wymiana w miarę przyjemna, na spokojnie ze 2-3 godziny z czyszczeniem porządnym.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.