Skocz do zawartości

E36 318i M43 Kluczyki?


mariusz42

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem auto z dwoma kluczykami jeden z podświetleniem a drugi zwykły (kolor szary) z wyglądu mają takie same nacięcia na grocie tylko ten zwykły nie ma rowka wzdłuż a ten z lampką ma , ten szary działa w stacyjce w drzwiach kierowcy tylko zamyka a w pasażera tylko otwiera natomiast ten drugi nie działa nigdzie a w stacyjce to obraca się w koło. Są to kluczyki bez imo chociaż auto z 97r. Czyżby wymieniana była stacyjka? Co o tym sądzicie? .. pozdro..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W stacyjce powinny działać obydwa. Jeżeli kluczyk obraca się dookoła w stacyjce to jest wytarty na bokach jest za chudy.

kluczyk z rowkiem powinien wszystko otwierać i wszystko zamykać, ten bez rowka, nie powinien otwierać bagażnika i schowka

 

oba powinny umożliwić odpalenia samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na obydwa kluczyki wydaje mi się że ten zwykły siwy jest bardziej wytarty a jednak działa no i po co ten rowek skoro ten siwy bez rowka otwiera i działa w stacyjce a ten drugi nie? A druga sprawa czy w tym roczniku były modele bez Imo??? ...pozdro..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na obydwa kluczyki wydaje mi się że ten zwykły siwy jest bardziej wytarty a jednak działa no i po co ten rowek skoro ten siwy bez rowka otwiera i działa w stacyjce a ten drugi nie? A druga sprawa czy w tym roczniku były modele bez Imo??? ...pozdro..

kluczyk z rowkiem odpala samochód, otwiera i zamyka wszystko, ten bez rowka to tzw. kluczyk serwisowy/hotelowy, który możesz dać mechanikowi/boyowi hotelowemu, który odpali samochód, otworzy i zamknie wszystko poza bagażnikiem i schowkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem "pestki" są w obu kluczykach , a myślałem że tylko te które mają w kluczyku centralny (gruby kluczyk) mają imo. Sprawa imo wyjaśniona teraz czas na dorobienie nowego kluczyka tylko dorobić z rowkiem czy bez? ....pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem "pestki" są w obu kluczykach , a myślałem że tylko te które mają w kluczyku centralny (gruby kluczyk) mają imo. Sprawa imo wyjaśniona teraz czas na dorobienie nowego kluczyka tylko dorobić z rowkiem czy bez? ....pozdro.

z rowkiem, bo bez rowka nie otworzysz bagażnika (używając zamka w bagażniku, centralnym przez zamek w drzwiach otworzysz) i schowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idziesz do goscia co dorabia kluczyki i Ci za darmo sprawdza czy miałeś imo... z tego co pamietam to raczej powinien być

w 97 na 100% był fabryczny EWS, zawsze może wyciągnąć pestkę z kluczyka i próbować odpalić, jak odpali to EWS usunięty, jak nie odpali, to EWS działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.