Skocz do zawartości

[e39] 523i - By. Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, przedstawiam wam moje autko, które nabyłem 6miesięcy temu. BMW 523i z 1996 Kupiłem za baaaaaaaaardzo dobrą cenę, ale już kosztowała mnie troszkę pracy

 

ZROBIONE :

 

- ODMA + Przewody ( Febi)

- Hamulce tył, kompletne, wraz ze szczękami ATE

- Rolka INA

- Nowe Paski GATES

- Nowe napinacze łańcucha org. BMW

- Wymienione obydwie chłodnice NISSENS + HELLA

- Wymieniony płyn w Skrzyni MOTUL

- Wymieniony płyn w Silniku MOTUL 5w40

- Wymieniony płyn chłodniczy MOTUL

- Regenerowany Alternator

- Zamontowana instalacja gazowa BRC - Marcin Pietrzyk Świdnica ( Polecam )

- Wymienione przewody oraz zbiorniczek na płyn wspomagania kierownicy

- Wymienione Przednie wahacze, końcówki drążków, końcówki stabilizatory, gumy stabilizatora, amory, poduszki amorów -SACHS, FEBI, LEMFORDER

- Uszczelka miski olejowej, pokrywy zaworów, filtra oleju, pokrywy zaworów

- Wymieniona tapicerka na skórzaną.

 

 

PLANUJE WYMIENIĆ

 

- FELGI ( 17'' ) Jakby ktoś miał Ciekawe propozycje co by fajnie wyglądało, proszę o pomoc :P

- Przedni i tylni zderzak ( Mpakiet )

- Światła tył, przód

- Hamulce przód, oczywiście ATE

- bieżące naprawy

 

 

zdjęcia zrobione z rana, wiec para z rurky

 

 

http://i.imgur.com/QoeY7XB.jpg

http://i.imgur.com/ZwgBdq4.jpg

http://i.imgur.com/K6D6nG6.jpg

http://i.imgur.com/h7KhT59.jpg

http://i.imgur.com/8kTzQqa.jpg

http://i.imgur.com/NOhOkpX.jpg

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Ładna :8) pokaż wnętrze, spora lista jak na pół roku, poprzedni właściciel chyba tylko tankował..5k to raczej mało? Podwoiłeś wartość :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Opublikowano
  • Autor
Wnętrze pokażę jeszcze w tym tygodniu. Kupiłem nowe, obecnie miałem welurowe, a zmieniam na skórzane ( łatwiej doprowadzić do czystości) A niestety jestem strasznym pedantem :P
Opublikowano
sam miałem welur i szlak mnie trafiał... Fakt że były fotele w idealnym stanie, ale irytowało mnie że ciągle auto wydawało się w środku brudne po zmianie na skóry efekt wnętrza jest nieporównywalny. Jakie skóry kupiłeś ? Sportsize czy komforty ? :)
Opublikowano
  • Autor

Komforty, mają dziś/jutro dotrzeć, wiec po założeniu odrazu pokażę wam efekt !!

Pomóżcie mi proszę z doborem 17'' na lato !! :C

Opublikowano
  • Moderatorzy

17 wybieraj jakie Ci się podobają.

Fajną opcją jest ori m-pak 8 cali z przodu, 8,5 z tyłu (o ile dobrze pamiętam), fajnie się wkomponowuje, szersza z tyłu wypełnia nadkole.

 

Poza tym mozesz z e60 coś dorwać, ale wtedy toczenie otworu centrującego jest potrzebne.

 

Ostatnia opcja to aftermarkety - do wyboru do koloru, od groma tego jest na rynku, musisz tylko uważać, żeby jakiegoś miękkiego chinola nie trafić, bo co większa dziura to jajo będzie.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Proponuję star spoke 81 miałem i wyglądają :cool2:

http://www.editer.pl/fotka/a938d18a45a27f8bbd75e2ce7e94d167_1.jpg

Opublikowano
Ja mam styl 32 i bardzo mi się podobają. Mało e39 na takich jeździ. Niestety są z BMW e90 i maja mniejszy rant i potrzebowałem dystansów
Opublikowano
  • Autor

320SI - O Proszę, naprawdę fajne wyglądają. Jak macie fotki, to proszę wrzucajcie, ale jak to wygląda typowo na aucie. Bo to mnie Ciekawi !

Style 32, też się nad nimi zastanawiam, są zadziorne, ale cały czas jest to klasa !! ( masz je w 17''?)

Co do felg, chce tylko i wyłącznie orginały.

Opublikowano
  • Autor

http://i.imgur.com/XFIkncc.jpg

http://i.imgur.com/hiHtYnZ.jpg

http://i.imgur.com/s0CcNAf.jpg

 

 

Tak to wygląda po czyszczeniu, wygląda jak dla mnie super ! :P

Opublikowano

Mega elegancko się prezentuje. Ładny zestaw kolorystyczny tworzą razem z lakierem. Nie będę oryginalny i również polecę wzór 81, miałem sam i wiem, jaki robi efekt.

 

http://zapodaj.net/4a133d9ef098a.jpg.html

 

http://zapodaj.net/a4c5f0faf1922.jpg.html

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
Panowie, w tym miesiącu chce kupić przedni zderzak mpakiet, Jak to wyglada jak chodzi o założenie, czytałem trochę i jedni piszą że wszystko normlanie tylko dolne nadkola wymienić. A jedni że te kanały chłodzące wymieniać, no i teraz nie wiem. Drugi napisał aby to olać, co sądzicie ?
Opublikowano
  • Autor
A te kanały co chłodzą niby tarcze ?
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Witam ! Zdecydowałem się na felgi ! Chce Style 32 17''

Pomóżcie mi teraz, rozumiem że muszą być one na otwór 74,1 tak ? Jaka szerokość felgi ma być ?

i Najważniejsze, opona ? 215/55/17, czy 225/55/17 ?

Opublikowano

Powinna być 235/45

Ja mam 225/45

Mam styl e32 a szerokość to chyba 8"

Jak, kupisz z mniejszym otworem to albo dystanse albo roztaczanie cie czeka

Opublikowano
  • Autor

Przód 235-45 8j.tył 255-40 10j

Będzie szeroko z tyłu, mam nadzieje że komfort zostanie zachowany :

W Aucie na dziś dziś dzień zrobiłem :

-NOWE ŚWIECE NGK

-ZAMÓWIONY TYLNI ZDERZAK M-PAKIET

-ZAMÓWIONY PRZEDNI ZDERZAK M-PAKIET

-KIEROWNICA WIELOFUNKCYJNA

-NOWE CZUJNIKI HAMULCOWE ABS

-W TYM TYGODNIU WPADNĄ NOWE ZIMÓWKI

 

zdjęć nie dodaje bo na dzień dzisiejszy auto jest OKROPNE ! Na tych zimowych felgach :P

Opublikowano
Ładne klasyczne BMW, trochę straci przez ten dokładany m-pak wg mnie :roll:

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Opublikowano
Wymieniłeś już światła?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.