Skocz do zawartości

Montaz aktywnego tempomatu


sadurek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Przyłączam się do pytania kolegi powyżej.


Czy mając 5DF jestem w stanie dokodować funkcję samodzielnego korygowania toru jazdy z 5AR ?


Mój samochód to F10 z 2015 roku.

O to dobre pytanie ale chyba nie na to forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć,

Daj sobie spokój z takimi przeróbkami !

Posiadam wszystkie systemy asystenta jazdy i z biegiem czasu stwierdziłem że to zupełnie zbędne gadżety...poza head up !

Lubię gadżety, nawet te zbędne.

Mam dość bogate wyposażenie i chciałbym właśnie powyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

pozwole sobie odkopac temat


F10 LCI 09/2016

w/g etki jesli mam asystent parkowania to mam ta sama pompe co aktywny tempomat czyli DSC zostaje


czyli poza radarem z wiazka, guzikami i kratka zderzaka co poza kodowaniem mi zostaje ?


radary uzywane sa po 500zl wiec kusi


p.s.

czy ktos moze mi powiedziec jaki kod ma zestaw guzikow do ACC do kierownicy M ?

ja mam taka :

1920_1080_1.jpg

i brakuje mi 2 guzikow do ustawiania odleglosci ktore powinny byc obok innych przyciskow tempomatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Kolega Marcel co miał E90 325i i robił jakiś poradnik co do tego silnika to robi. Jest aktywny na FB.


Należy zamontować radar, kody do Kafas dodać (Kafas dodać jak nie ma), moduł ICM i pompa DSC (jeśli ktoś nie ma park assist) i kodowanie.

Oczywiście do tego kierownica i przyciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam takie info

Kontaktowalem się z chlopakami z Poznania w sprawie tempomatu bo chwalili się ze takie zeczy robia

ale najpierw chcieli mnie wytraszyc cena 9000pl-12000pln

a jak ich poinformowałem ze chyba będę chciał

to zaczeli wymyslac ze za dużo części trzeba i oni się w to nie bawia:P


Ale ze jestem trochę uparty to postanowiłem zapytać w BMW

i co się okazało koszt do f10-f11 w większości modeli jest 10 542 z vatem :) czas usługi dwa dni

Jeżeli posiadasz zwykly tempomat z auto hamulcem to taka jest cena


Poszperalem trochę na niemieckich aukcjiach koszt zestawu używanego aktywnego tempomatu można kupic od 1800pln do 3000pln

trzeba tylko znalesc kogos kto potrafi to zamontować i mysle ze koszt montażu nie powinien wyjść drożej jak 3000pln


Teraz jestem na etapie szukania takiej osoby co się podejmie :P

w innym wypadku będę musial zrobić to w salonie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dodam takie info

Kontaktowalem się z chlopakami z Poznania w sprawie tempomatu bo chwalili się ze takie zeczy robia

ale najpierw chcieli mnie wytraszyc cena 9000pl-12000pln

a jak ich poinformowałem ze chyba będę chciał

to zaczeli wymyslac ze za dużo części trzeba i oni się w to nie bawia:P


Ale ze jestem trochę uparty to postanowiłem zapytać w BMW

i co się okazało koszt do f10-f11 w większości modeli jest 10 542 z vatem :) czas usługi dwa dni

Jeżeli posiadasz zwykly tempomat z auto hamulcem to taka jest cena


Poszperalem trochę na niemieckich aukcjiach koszt zestawu używanego aktywnego tempomatu można kupic od 1800pln do 3000pln

trzeba tylko znalesc kogos kto potrafi to zamontować i mysle ze koszt montażu nie powinien wyjść drożej jak 3000pln


Teraz jestem na etapie szukania takiej osoby co się podejmie :P

w innym wypadku będę musial zrobić to w salonie:(

Poszukaj tu na forum. Marcel.marv czy jakoś tak. E90 miał 325i pisał dużo o silnikach 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przedlifta są zestawy nawet na Allegro za 1600zl czasami się trafiają: dsc, moduł, radar. Trzeba tylko wiązki sobie zrobić co jest chwilą roboty. Sprawa się komplikuje przy lci i xdrive gdzie nie jest tak łatwo o dsc ale w tym przypadku za 3000-3500 da radę wszystko załatwić.


Ta cena 10tys z Bmw trochę niska mi się wydaje. Samo dsc z radarem nowe to koszt 10k jak nie więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Do przedlifta są zestawy nawet na Allegro za 1600zl czasami się trafiają: dsc, moduł, radar. Trzeba tylko wiązki sobie zrobić co jest chwilą roboty. Sprawa się komplikuje przy lci i xdrive gdzie nie jest tak łatwo o dsc ale w tym przypadku za 3000-3500 da radę wszystko załatwić.


Ta cena 10tys z Bmw trochę niska mi się wydaje. Samo dsc z radarem nowe to koszt 10k jak nie więcej

Sama kalibracja ACC (miałem w wycenie po kolizji) to 800zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.