Skocz do zawartości

[E39] [520d] nagły problem z uruchomieniem silnika


darex1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam pewien problem ze swoim bmw, a jest to e39 520d 2000r 136KM. Ostatnio jak jezdziłem jakies 3 tyg temu bylo wszystko wporządku, poza tym, że czasami miał dziure w przyspieszenie (stawiałem na zacinającą sie gruszkę od turbo, lub przeplywka, bo kupilem kiedys używkę i elektronik robił adaptacje, bo kupiłem z poliftu, a ostatnio zakupiłem po nr Vin orginał nowy boscha i mysle ze musialbym oddac do rzetelniejszego elektronika do adaptacji). Do tego operacje:

-czyszczenie kolektora, EGR i intercoolera

-wymienilem 2 sterowniki od podcisnienia (turbo i EGR) nowe orginaly z pierburga

-nowa odma z obudową

-wymiania wężyków podciśnienia i filtr paliwa i pompki w zbiorniku

Przyjechałem do Niemiec i tutaj zrobiłem trochę kilometrów, no i ostatnio stał 3 tyg na parkingu, jakieś 3 dni temu chciałem pojechać na zakupy, przejechałem z 300m i ruszam na światłach, a tu z rury czarna chmurka i szarpniecie, pomyslalem ze to dlatego ze stal, pozniej jade na wyzszych obrotach i dziwnie szarpie, a na niskich obrotach jakby lepiej, no ale po jakims 1 kilometrze zgasl, wiec ja pod maske a tu wszystko ok, probuje odpalic i z pierwszego, przegazowałem i znowu zgasł, nastepnie znowu zapalił ładnie, przejechałem kawałek bez dodawaniu wiecej gazu ale wkoncu tez zgasl. Kręce, kręce i zapalil i trzymalem go na wolnych obrotach bez gazu, i po minucie zdechł. No i dalej kręcę i cisza. Zadzwonilem po ADAC, i przyjechał mechanik, podpiął sie pod kostkę od przepływki miernikiem i powiedział że steuergerat działa, a nie podpiął pod kompa bo nie miał przejscia na okrągłą wtykę i stwierdził że pompa wtryskowa, zostałem scholowany do domu, podpialem kompa i pokazalo 3 błędy, jeden to od PDC (wywaliłem starą centralkę i czujniki a wstawiłem zamienniki) tego drugiego nie moge wlasnie odszukac, a trzeci to od kiedy kupiłem auto to już pokazywało. skasowałem, próba i zapalił, ale po 20s zgasł, no i ten sam błąd.

http://zapodaj.net/92d4893f47aad.jpg.html

Niewiem co oznacza bo nigdzie znalezc nie moge. Teraz aku padło i już po ptakach, bo nie mam prostownika.

Chyba bez mechanika sie nie obejdzie, ale domyślam sie że niezły koszt tutaj w niemczech, ale czy to właśnie oznaki padnięcia pompy czy może tylko sterownika. Czy ktoś wie cos na ten temat? Lub miał podobną sytuacje? Za pomoc z góry dzięki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat.... wziąłem się za robieranie i sprawdzanie po kolei... pierwsze sprawdziłem przewody paliwa co idą do pompy wtryskowej (brak pęcherzów powietrza), zdjąłem przewód za filtrem paliwa, włączyłem zapłon i ciśnienie słabiutkie (czy to normalne) ? tego nie wiem, więc wymontowałem pompkę w baku i podłączyłem pod aku i daję dość dobrze. Włożyłem spowrotem i wziąłem sie za druga komore, podłączyłem pompke ponownie i już na wyjściu ciśnienie kiepskie.

Moje pytanie brzmi czy to tak ma byc? Bo wiem, że między komorami jest przewód idący do drugiej komory tzw "Pompa ssąca strumieniowa z el. poł" czy jest możliwe że własnie on coś mi miesza w układzie zasilania paliwa? bo już go wymontowałem i tak szczerze nawet nie znam jego zasady działania, dmucham i chucham i nie wiem o co chodzi xD nawet wsadziłem kawałek przewodu tam gdzie jest wyjście w strone silnika, próbuje zaciągnąć i nic sie nie dzieje. Czy można podłączyc bezpośrednio pompe w baku z przewodem który idzie do silnika, zeby to ustrojstwo wykluczyc? czy już wymyślam? A przed tym wszystkim próbowałem odpalić auto i odpaliło z pierwszego, pochodził na wolnych obrotach bez zadnych falowań i objaw awarii z minutę i zdechł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
no i juz wiadomo ... najgorsza informacja dla mnie (ale i tez dobra, bo bede mial za soba) pompa wtryskowa. Czy ktoś zna dobry i sprawdzony zakład który sie tym zajmuje? Potrzebny mi tez taki, który wysyla za granice, dokladniej Niemcy. Proszę o kontakt, bo musze do świąt sie wyrobić :) pozdrawiam z góry dzieki ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.