Skocz do zawartości

Bagażnik dachowy E60 jaki wybrać/


bigi303

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Chcę kupić bagażnik dachowy do E60 - belki + stopy. Niestety E60 nie ma relingów ani rynienek więc bagażnik chwyta za krawędz nad drzwiami i opiera się na dachu. Nie jest do doskonałe rozwiązanie i wybór dobrego bagażnika jest istotny dlatego proszę o Wasze opinie zanim podjmę decyzję.

 

Rozważam albo oryginalny BMW albo Thule z belkami Aeroblade.

 

Bliżej mi do oryginalnego BMW, który jak sądze zapewnia najlepiej pasujący uchwyt. Taki który mieści się między drzwi a karoserię bez uszczerbku dla żadnej części. Jednakże, belki w bagażniku są bardzo klasyczne, trochę zaokrąglone ale zwykłe co może oznaczać , że bagażnik będzie głośny.

 

Thule produkuje dedykowane łapy do E60 i zakłądam , że poważna firma nie wypuszcza bubli ale nie jest to kopia firmowego bagażnika. Za to ma fajne belki Aeroblade, które moga być znacznie cichsze od zwykłych BMW co przekłada się na komfort podróży.

 

Jakie są Wasze doświadczenia. Czy któryś z bagażników szczególnie polecacie lub odradzacie?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wybierz albo komplet z jednej marki albo drugiej.

 

Ja mam oryginalne belki BMW a bagażnik thule i musiałem dokupić adapter do belki BMW żeby móc zamontować bagażnik.

Teraz kupił bym Thule bo montaż boxa bardziej komfortowy. Poza tym boxy Thule mają większą ładowność ciężaru, bmw ma chyba 50kg a Thule 75 przy wielkości 470L mimo że to ten sam producent.

Belki BMW nie są głośne wiedz nie masz się co przejmować.

Mój zestaw możesz obejrzeć w galerii. (str. 4 )

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz albo komplet z jednej marki albo drugiej.

 

Ja mam oryginalne belki BMW a bagażnik thule i musiałem dokupić adapter do belki BMW żeby móc zamontować bagażnik.

Teraz kupił bym Thule bo montaż boxa bardziej komfortowy. Poza tym boxy Thule mają większą ładowność ciężaru, bmw ma chyba 50kg a Thule 75 przy wielkości 470L mimo że to ten sam producent.

Belki BMW nie są głośne wiedz nie masz się co przejmować.

Mój zestaw możesz obejrzeć w galerii. (str. 4 )

 

Dziękuje za opinie.

Też ma boxa Thule i do tej pory na wszytkich samochodach miałem belki tej firmy więc niewiem co to jest problem z montarzem boxa.

Dopytam Cię zatem - jaki kupowałeś adapter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z Thule nie powinno być problemów, to renomowana firma i wątpię żeby pozwolili sobie na złe spasowanie.

 

Pisałem że jest w galerii.

Musiałem kupić T adapter ponieważ belka bmw jest za gruba i mocowania Power-Click nie było w stanie objąć belkę. Musiałem wymiotować szybkie i wygodne seryjne rozwiązanie i zastąpić je adaterami, trochę więcej zabawy z nimi ale mi nie przeszkadza. Rzadko zakładam.

Edytowane przez speed1211

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Thule nie powinno być problemów, to renomowana firma i wątpię żeby pozwolili sobie na złe spasowanie.

 

Pisałem że jest w galerii.

Musiałem kupić T adapter ponieważ belka bmw jest za gruba i mocowania Isofix nie było w stanie objąć belkę. Musiałem wymiotować szybkie i wygodne seryjne rozwiązanie i zastąpić je adaterami, trochę więcej zabawy z nimi ale mi nie przeszkadza. Rzadko zakładam.

 

Tak juz przeglądnąłem galerię i widziałem adaptery. BTW Ładny motion 800 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj tylko oryginał, ja kupiłem dedykowany (nie wiem dlaczego) i mam minimalne wgniotki nad tylnymi drzwiami :cry:

 

Dzięki za opinie. chętnie kupie BMW jeśli będzie pasował box do niego. sprawdzałem adaptery nie są drogie wieć w razie "w" dokupie jak speed1211.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja,

ja posiadam oryginalne belki BMW. Montaż zupełnie bezproblemowy. W upalne dni z trzema rowerami na dachu i prędkością około 130km/h zauważyłem lekkie przesunięcie przedniej belki do tyłu. Ważne w trakcie montażu jest wypatrzenie specjalnych wgłębień pod bagażnik które wyznaczają jednoznacznie miejsce montażowe - przy ciemnym lakierze nie widać tego zabyt łatwo.

Jeśli chodzi o hałas - nie mam porównania z innymi belkami w tym aucie więc ciężko powiedzieć. Generalnie przy 80km/h przy odsłoniętej zasłonie od szyberdachu słychać hałas. Przy 100 nawet przy zamkniętym jest wyraźnie słyszalny - oczywiście im szybciej tym coraz gorzej :)

Na belkach montuje bagażniki rowerowe Thule ProRide 591 - ostatnio w ASO widziałem że sprzedają identyczne bagażniki sygnowane logo BMW - tak więc kto wie kto robi dla nich belki :)

Co do adapterów - do ProRide też musiałem kupić inne niż oryginalne - po prostu BMW ma inne wymiary rowka T i adaptery mają "większe" główki - koszt kompletu to około 50zł od Thule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tu macie jeszcze odpowiednie adaptery, różne mocowania mają różne adapter.

Ja za moje płaciłam coś koło 25€

 

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/Mobile%20Uploads/Screenshot_2015-10-19-22-40-06_zpsd9s3s1tc.png

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kupiłem bagażnikm fabryczny.

Wszystko fajnie ale jest jedno pytanie. Bagażnik na 4 metalowe uchwyty wchodxące między drzwi a karoserie. 3 z tych uchwytów maja przyklejoną 1mm łatkę z gumy a 4-ty nie ma.

Czy te łątki to fabryczny element bagażnik? Tak jest oryginalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszą być, służą jako podkładki

Czy one są gdzies do dokupienia i renegocjować cenę (mimo, że kupiłem naprawdę tanio) czy powiniennem reklamować i oddać bagażnik. Może taklie podkłądki mozna wyciąć z dętki rowerowej i przyklejić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszą być, służą jako podkładki

Czy one są gdzies do dokupienia i renegocjować cenę (mimo, że kupiłem naprawdę tanio) czy powiniennem reklamować i oddać bagażnik. Może taklie podkłądki mozna wyciąć z dętki rowerowej i przyklejić?

Myślę że można ten kawałek dociąć np. z dętki i przykleić.

852c2d3fdc685c61m.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszą być, służą jako podkładki

Czy one są gdzies do dokupienia i renegocjować cenę (mimo, że kupiłem naprawdę tanio) czy powiniennem reklamować i oddać bagażnik. Może taklie podkłądki mozna wyciąć z dętki rowerowej i przyklejić?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.