Skocz do zawartości

530d stan oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, dzisiaj chciałem zrobić małą dolewkę oleju i chyba przez nie uwagę trochę przesadziłem czy stan oleju jak na zdjęciu dochodzący do białej kreski jest nie bezpieczny ? czy to jest max i można tak jeździć ?

 

http://i.imgur.com/AylTy2i.jpg

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

A trzyma ci olej w podstawie filtra?

Kiedy sprawdzałeś poziom?

Zimny, ciepły?

Opublikowano
  • Autor

Samochód zimny po całej nocy było w połowie między tymi kreskami to mowie doleje trochę bo bede jechał zaraz i teraz nie wiem czy nie przesadzilem.

 

Kurcze nie wiem czy trzyma ale nic nie cieknie jeśli o to chodzi

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Chodzi o to, że w m57 czasem nie trzyma zaworek w podstawie filtra oleju, i po prostu po nocy olej ścieka sobie z filtra do miski olejowej, i z automatu podnosi stan oleju.

Także ja sprawdzam ok 3 minuty po zgaszeniu auta, żeby ściekło co ma ścieknąć, ale żeby z filtrze oleju zostało.

Jeśli sprawdzę teraz po nocy, to mam górny stan, ale jak tylko odpale, i zgaszę, to będzie on niższy, bo pompa zaciągnie do filtra.

Opublikowano
  • Autor

rozgrzałem samochód do temp roboczej czyli 90 stopni zgasiłem po 5 minutach sprawdziłem i tak jak na pierwszym obrazku stan oleju lekko sięga tej białej kreski.

 

może tak być ?

Opublikowano
  • Autor
wziałem przewód podciśnienia i strzykawkę i wyssałem 300ml i poziom sięga max ale go nie przekracza wiec na pewno było za dużo :) jutro na zimnym sprawdzę jak to wygląda i ewentualnie jeszcze oddessę
Opublikowano
rozgrzałem samochód do temp roboczej czyli 90 stopni zgasiłem po 5 minutach sprawdziłem i tak jak na pierwszym obrazku stan oleju lekko sięga tej białej kreski.

 

może tak być ?

Sprawdź po nocy-jaki będzie stan oleju.

Jak będzie taki sam,to:

-zaworek w podstawie trzyma

-nie rób nic,nie stanie się nic przez taki minimalny nadmiar.

http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Opublikowano
  • Autor
spoko dzięki chłopaki, na pewno czuję się pewniej bo odessałem prawie 300ml. Jutro po nocy na pewno spradzę jak to wygląda.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.