Skocz do zawartości

dziwne drgania 525tds

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
witam ostatnio kupilem bmw e39 2,5tds z 97roku kombi. Od czasu do czasu zauważylem ze podczas dojazdu do krzyżowki moja piątka wpada w delikatne drgania . Widoczne na desce rozdzielczej. Co moze byc przyczyną, w ostanim czasie mialem uszczelniana pompe wtryskową. Szukalem w internecie i sam juz nie wiem czy to cos z pompa dwumasa czy poduszką pod silnikiem. Biegi wchodzą bardzo dobrze leciutko sprzęglo nie szarpie nie ciągnie. Mial ktos podobny przypadek?
Opublikowano

Mogą być poduszki albo dwumasa (zakładam,że silnik równo pracuje).

Miałem tak samo i na szczęście wymiana poduszek pod silnikiem pomogła-jak ręką odjął.

Poduszki tylko Corteco-żadnych zamienników.

http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Opublikowano
  • Autor
właśnie chodzi o to że silniczek pracuje rowniutko obroty nie falują. Ostatnio zauważylem ze zlecial węzyk podcisnieniowy ten co wchodzi do egr , zrobilem na opaske i na chwile obecną nic sie nie dzieje. moze to przez to
Opublikowano
  • Autor
a możliwe że prez dwumase auto w te wibracje wpada? wydaje mi sie ze gdyby dwumasa byla padnietą to drgania by byly caly czas, bo wczoraj tez mi się tak zrobiło wieczorem przejechalem odcinek 3km i jak ręką odjął chodzil odealnie żdnych drgań.
Opublikowano

Też tak mam, że mam czasami takie drgania czy wibracje, występują nieregularnie.

W moim przypadku winny jest nastawnik pompy, który na wolnych obrotach trochę źle dawkuje paliwo i stąd te lekkie wibracje i przebieranie silnika.

Sprawdź czy też u ciebie to nie ten sam problem. W TDS-ach często występują awarie tych nastawników.

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Opublikowano
  • Autor
dzis odpaliłem auto i znowu zaczelo trząść obroty w normie nic nie falowalo. Zauważylem ze mam odpietą tą harmonijke od filtra przy podszybiu. Zalozylem jak trzeba i auto zaczelo pracowac dobrze jak ręką odjal. teraz nie wiem czy zaczelo dzialac normalnie bo sie silnik zagrzal po przejechaniu czy przez to ze moze jakies powietrze lewe zasysal. wymienilem rownież węzyk od podciśnienia ktory wchodzi do egr ponieeważ byl pękniety. Gasiłem i zapalałem auto 10 razy przejechalem kawalek i silnik chodzil jak zegarek. Ciekawe jak bedzie chodzil jutro rano na zimnym silniku.
Opublikowano

Lewe powietrze powiadasz.. Spokojnie,to nie gaźnikowiec. Również egr nie ma nic do tych drgań. Ani harmonijka na podszybiu.

Na początku pisałeś,ze wpada w drgania tylko przy dojeżdżaniu do skrzyżowania..wtedy mogłaby być to poduszka pod silnikiem. Ale jeżeli drży na postoju,to może być dwumas.

Spróbuj jeszcze tak-jak wpadnie w drgania,to wciskaj i wyciskaj pedał sprzęgła. Jeżeli te drgania będą się zmieniać,to masz już odpo-że to raczej dwumas.

Walnięty dwumas jeszcze charakterystycznie tłucze-poszukaj na forum,są opisy objawów uszkodz.dwumasy.

Ja jednak najpierw przyjrzałbym się jeszcze dokładnie poduszkom i kołu pasowemu od wału korbowego.

http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Opublikowano
  • Autor
kiedys w niedziele gdy naciskalem sprzegło na wylaczonym silniku usłyszałem metaliczny stuk właśnie
Opublikowano
  • Autor
a czy to kolo pasowe wału korbowego również odpowiada za drgania? i czy moze wydawać hałas? bo na wolnych obrotach slysze tak jakby jakies łożysko huczalo. rolki paski i napinacze wymieniane ostatnio, oraz ustawiana była pompa i wymieniana pompa wody.
Opublikowano

Jak mocno rozwalone-to również może powodować drgania. Trzeba sprawdzić,czy guma od tlumika drgań sie nie rozwulkanizowała.

Sprawdź również te poduszki-pewnie jeszcze fabryczne.

Na niepracującym silniku nie da się sprawdzić dwumasu poprzez wciskanie pedalu sprzęgła-choć ten stuk jest podejrzany i dlatego sugeruję spr.poduszek.

Chodzi o to,aby wyeliminować wszystkie ew.zewnętrzne przyczyny zanim podejmie się decyzję o wytarganiu skrzyni.

http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Opublikowano
  • Autor
wczoraj robiłem również probe sprzegła ruszając pod gorke czy ten pedał nei drga i nie zaobserwowałem zadnych skokow szarpnięc itp. Nawet tego stuku nie bylo...
Opublikowano
  • Autor
facet z bosh servis ktory robil pompe mowil ze wymienial glowiczke nastawnik oraz uszczelnial calą i nie mozliwe zeby to przez pompe takie wibracje byly. Nastepnie zapytalem o świece żarowe a facet mi na to z gdyby ktoras swieca byla uszkodzona to bmka zakopcilaby na siwo i po chwili byloby w normie a moja nawet dymka nie pusci. Zostaje dwumasa i poduchy , dzis zauwazylem ze przy odpale auto chodzilo chwile normalnie potem zaczelo wibrowac calym autem przez co slyszalem uszkodzona tuleje w amortyzatorze tylnym:D Stojąc na swiatlach w aucie jest deczko glosniej niż powinno. Facet kazal zwrocic uwagę na poduchy pod silnikiem i skrzynią co wy na to? Gdy auto sie zagrzalo rowniez wibrowalo wracając do domu dalem bmce delikatnie po garach (oczywiście w miare rozsądku) przyśpieszylem na 1 2 3 biegu dosyc szybko i wibracje ustały .Dojechale do domu wszystko bylo jak trzeba . Co wy na to?
Opublikowano
  • Autor
dodam jeszcze że podczas wibracji wciskalem sprzeglo i puszczalem, nie zaobserwowałem żadnych zmian
Opublikowano
  • Autor
okazało sie ze do wymiany były poduchy pod silnikiem. Juz zrobione i problem znikł

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.