Skocz do zawartości

318 97' tds rozłączająca się konsola, gasnące auto


PaweUxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeszukuje forum któryś dzień z rzędu w poszukiwaniu wyjaśnienia trzech usterek w mniejszej z posiadanych BMW, póki co znalazłem opis jednej chociaż nie podejrzewam że może mieć ona wpływ na resztę. Dlatego założyłem nowy wątek. Proszę pouczyć jeśli był to błąd. Mianowicie zaczęło się od "wariujących" zegarów... - odpowiedź odszukałem. Po zakupie E39, E36 chwilowo zaczęło mniej jeździć jednak zaczęło się z nim pogarszać... zapaliła się kontrolka poduszek powietrznych na stałe...stłuczek itp nie było, cyferki przebiegu wyświetlają się raz dobrze a raz we fragmentach a "znikającym" zegarom zaczęło towarzyszyć gaśnięcie silnika podczas jazdy, chwilowe tzn zapalają się kontrolki 2-3 sek autko gaśnie po czym konsola wraca do życia silnik również.. na odcinku 100 m potrafi tak z 2 razy... Pytanie konsola, stacyjka... wygląda to w taki sposób jakbym specjalnie cofał kluczyk i ponownie przestawiał w położenie po rozruchu, auto szarpie, choinka się robi itp. Bywa dzień że w/w dziwactwa się nie dzieją, innego dnia nie idzie tym jechać. Proszę o wskazówki. Pozdrawiam Edytowane przez PaweUxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś masz ze stacyjką, jakaś wilgoć, albo zwarcie albo brak styku i ci odłącza prąd wlasnie jakbyś przekręcał kluczyk.

 

Rozbierz i zobacz, ewentualnie wymień stacyjkę. Jakiś przewód może jest ułamany, może masa gdzieś się gubi.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczyki w stacyjce bez luzu, stabilne więc może wiązka. Z tego co wynalazłem na realoem to stacyjka jest w aucie na nity czy tam śruby "bez łba", czy idzie wyciągnąć kostkę ze stacyjki nie ściągając i ruszając tych śrub ? Edytowane przez PaweUxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.