Skocz do zawartości

[316i 1.9 M43] Uszczelka pod głowicą


dmnsrdw

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jestem nowy tu: Witam serdecznie :)

 

Panowie, 3 tygodnie temu kupiłem swoje pierwsze BMW. Pierwsze co było do zrobienia to uszczelki pokrywy rozrządu - zrobiłem od razu. Następnie chciałem wymienić płyn chłodniczy, tak więc spuściłem stary z chłodnicy, z bloku, zalałem nowy i od tego momentu pojawił się problem. Dałem ogrzewanie na max, odkręciłem korek odpowietrzający i zacząłem owy płyn lać. Lałem do czasu, kiedy płyn nie zaczął wypływać z korka. Ok, praca skończona. Następnego dnia wsiadam, jade jakieś 10 km i kontrolka od płynu. Myśle, aha, płyn popchnąl się jakoś dalej, trzeba dolać. Dolałem, lecz kontrolka przy powrocie znowu się pojawiła i w dodatku temperatura skoczyła na 3/4, zatrzymałem, ostygł, dolalem jeszcze płynu i pojechalem dalej. Po powrocie zauważyłem, że kapie coś spod auta, był to płyn. Szukałem usterki, myślałem, że to kruciec wody bo z tamtych okolic kapało, acz odkręciłem korek oleju, a tu majonez, na bagnecie to samo. Padła uszczelka pod głowicą. I tu moje pytanie, czy przyczyną wywalenia uszczelki i zagrzania było niepoprawne odpowietrzenie, czy może cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego porządne odpowietrzenie po wymianie płynu chłodzącego to podstawa. Silnik musi cały czas pracować i trzeba poczekać aż otworzy cię duży obieg i wciągnie płyn a potem kontrolować sytuacje do momentu włączenia się wentylatorów chłodnicy. Być może było tak że jak ruszyłeś po kilku km otworzył się duży obieg na chłodnice i wciągnął płyn ale wtedy stan już był tak niski że było go zbyt mało by dobrze schłodzić silnik, głowice itp co pokazał czujnik tem i uszczelka poszła się kochać :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.