Skocz do zawartości

318i N43 - Filmik, Niepokojące odgłosy gdy silnik jest zimny


marnet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jeśli ktoś pogłośni głośniki i poświęci trochę czasu na obejrzenie filmiku na Youtube na którym słuchać niepokojące odgłosy w moim aucie będę wdzięczny :) Dodam jeszcze że to stukanie/pukanie/klekotanie sam dokładnie nie wiem jak to określić... występuję tylko gdy silnik jest zimny i trwa 1-2 min.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiałbym na łańcuch który w N43 lubi sie wyciągnąć. Otwórz maskę, odkręcić korek wlewu oleju i palcami albo jakimś śrubokrętem zobacz jaki jest luz na łańcuchu. Jeżeli jest to od razu wymieniaj zeby Ci nie pękł, koszt około 800-900zl cześci wraz z robocizna. Łańcuch kupuj febi - oryginał BMW o ile sie nie myle.

 

 

Titan mass filmic jack gościu sprawdza aczkolwiek moim zdaniem az takiej patoli na tym jego filmiku nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiałbym na łańcuch który w N43 lubi sie wyciągnąć. Otwórz maskę, odkręcić korek wlewu oleju i palcami albo jakimś śrubokrętem zobacz jaki jest luz na łańcuchu. Jeżeli jest to od razu wymieniaj zeby Ci nie pękł, koszt około 800-900zl cześci wraz z robocizna. Łańcuch kupuj febi - oryginał BMW o ile sie nie myle.

 

Sprawdziłem, łańcuch rusza się jak na filmiku widać.

Filmik:

Edytowane przez marnet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch raczej to nie bedzie. Siedzi ładnie i ciasno. Jaki masz przebieg w aucie?

 

Jeszcze raz przesłuchałem filmik i w sumie nie wiem czy to nie wpada jakaś metalowa osłona w rezonans, cieżko stwierdzić. Najlepiej weź druga osobę zeby dodawała gazu i sam odsłuchaj pod maska z ktorej cześci komory silnika dochodzi dźwięk.

Edytowane przez kubaj123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym już rozrząd wymieniał. Komplet SWAG to koszt 400zł poza ASO (z tego co wiem to fabryczny napinacz jest SWAGa, nie jestem pewien reszty).

Pamiętaj, że koła vanosów to znacznie wyższy koszt (chyba w granicach 800 za sztukę), a wyciągnięty łańcuch nie poprawi ich stanu.

U mnie łańcuch jest cały czas napięty, nawet nie drgnie jak go dotykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
U mnie odgłos był tylko na zimnym silniku po całej nocy przy odpalaniu przez jakieś 0.5s, typowy dźwięk szurania. Zmieniłem rozrząd i nic nie szura plus auto 100x lepiej jezdzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jest dokładnie tak samo tzn. zimny silnik, odgłos jak na załączonym filmiku i trwa to dosłownie chwilę. Też mi się wydaje że to z okolic rozrządu ale nie byłem pewien. W takim razie umawiam się na wizytę u mechanika bo aż się boję pomyśleć co by było gdybym nie zdążył dojechać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Takie objawy mogą świadczyć o zużytym napinaczu łańcucha. Generalnie są kiepskiej jakości (nie tylko w BMW). Zaraz po uruchomieniu zanim pompa olejowa wytworzy ciśnienie łańcuch napinany jest wyłącznie przez sprężynę napinacza. W zasadzie napinacz powinien mieć zabezpieczenie przed utrata ciśnienia oleju po zatrzymaniu silnika, ale nawet jeśli ono jest to szybko ulega zużyciu. Także sama sprężyna z czasem traci swoje właściwości. Zatem jeśli objawy są tylko na chwilę po uruchomieniu to w pierwszej kolejności wymienił bym napinacz - nie jest drogi i wymiana jest banalna. Jeśli nie pomoże, to dopiero wtedy rozważał bym wymianę reszty rozrządu, ze szczególnym uwzględnieniem ślizgu napinacza. Wg mnie napinacz powinno się wymieniać profilaktycznie co kilkadziesiąt tysięcy km (szczególnie w silniku N43), lub jeśli przez otwór wlewu oleju widać luźny łańcuch. W wyniku jego awarii zniszczono już wiele tych silników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za sugestie. Domyślam się, że gdyby winowajcą zamieszania byłby cały osprzęt rozrządu to ten odgłos byłby ciągły a nie tak jak w tym przypadku trwał chwilę. Niemniej jednak auto jest już w serwisie, więc niebawem wszystko się wyjaśni. Dodatkowo zostanie wymieniony również olej bo 15 tys. właśnie stuknęło od poprzeniego serwisu olejowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zostało odebrane z serwisu z wymienionym napinaczem i póki co żadnych hałasów nie słychać. Nie mniej jednak został również wymieniony smok w misce olejowej, ponieważ okazało się że jest pęknięty. Niestety przy okazji doszła również wymiana katalizatora, ponieważ po ostatniej awarii wtrysków, NOXa i lambdy prawdopodobnie przez nieprawidłowy dobór mieszanki został uszkodzony. Tak więc jak na N43 przystało z większością typowych bolączek dla tego silnika miałam okazję się już zmierzyć. O cewkach nie wspominając :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie ten przy kolektorze. I szczerze powiem to miało sens bo auto teraz zaczęło normalnie jeździć tzn. po poprzednich wymianach wtrysków NOXa i lambdy pomimo braków błędów silnik nie pracował jak wcześniej. Teraz jest duzo cichszy i o niebo lepiej się zbiera. Chociaż i tak nie jest żadnym demonem prędkości to mimo wszystko jest to odczuwalne. Mankamentem natomiast jest to że mój portfel odpowiednio zeszczuplał :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość jak coś nie tak napiszę :) . Mam BMW 318i E91 z 2011r. Od jakiegoś czasu słyszę dziwny dzwięk po uruchomieniu silnika - jakby klekotanie lub grzechotanie (ciężko dokładnie stwierdzić). Po przejechaniu kilkuset metrów dźwięk ten znika i silknik pracuje normalnie.

 

Załączam filmiki na których można usłyszeć o czym konkretnie piszę:

 

https://www.dropbox.com/s/rijvc06i2irfe6h/VID_20160807_130907.mp4?dl=0

https://www.dropbox.com/s/lo4l96zrn68iy1y/VID_20160807_131625.mp4?dl=0

https://www.dropbox.com/s/qtbq8d0ahvi89sn/VID_20160807_131844.mp4?dl=0

 

Proszę o pomoc w diagnozie. Dodam, że samochód ma przejechane 70tys km i do tej pory nie miał jeszcze żadnej usterki - tylko normalne serwisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.