Skocz do zawartości

kontrolka swiec zarowych 320d m47n


piasek1989-20

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam od wczoraj mały problem a wiec jadac moja e 46 320 150km 2002r i zapaliła się kontrolka rezerwa paliwa (zyd) komputer pokazywał ze paliwa jest jeszcze na 180km nagle auto zgasło nie kręciłem rozrusznikiem podleciałem na cpn przyniosłem w bance ropę zalałem chwile pokręciłem auto odpaliło. teraz jak włączę zapłon kontrolka od świec żarowych zgaśnie na sekundę i świeci cały czas nawet po odpaleniu. moje pytanie co może być przyczyna czy zapowietrzony układ paliwowy czy jak odkręcę rurkę od wtrysku to czy się odpowietrzy. jutro mam do zrobienia 150kilometrow czy mogę tak jechać? i co możne być z tym wskaźnikiem paliwa? dodam ze auto leje zawsze do pelna dziekuje pozdrawiam Edytowane przez piasek1989-20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pewnie nie przelewa do prawej komory paliwa, sprawdź w testach ilości paliwa w poszczególnych komorach to sprawa wyjaśni się. Jeśli chodzi o kontrolkę to zacząłbym od podłączenia pod kompa, wymiany filtra paliwa, równie dobrze mogą być wtryski do czyszczenia, ale to wróżenie.

 

Dopisz "320d" do tytułu, bo temat poleci do kosza.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Masz tylny napęd, więc jest wał napędowy, który przedziela zbiornik paliwa i stąd są dwie komory. Paliwo ma być przelewane do prawej komory, jak nie to auto staje mimo, że jest powiedzmy 15l. Odnośnie kontrolki bez kompa to strzały co mogło się stać.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To ze zostało paliwa na 180km a silnik zgasł to jak pisze maniek21112 nie przelewa Tobie paliwa z jednej komory do drugiej wykręć pływak i sprawdź sitko. Nie będzie poprawy wtedy nowa pompa. Świecąca kontrolka to jak najbardziej zapowietrzony układ paliwa, przekręć kluczyk w pozycję jeden i odczekaj aż pompka sama się wyłączy, parokrotnie powtórz w odstępach czasu. Powinno się odpowietrzyć.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto odpala mi na strzal jedzie ladnie nie przebiera przyspiesza dobrze to czy uklad jest zapowietrzony?? czy jak odpowietrze go przekrecajac kluczykiem to czy kontrolka zgasnie??. co do poziomu paliwa to mowicie ze nie przelewa i zostalo w zbiorniku 15 l ale jaj mi zabraklo paliwa w bance przywiozlem 4l poczym pojechalem na stacje i wlalem jeszcze 61l to zbiornik musial byc pusty. to czy moze byc to wina ze nie przelewa????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W takim razie zawiesił Ci sie pływak. Tak czy inaczej musisz wyciągnąć pompe z baku i to sprawdzić

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Parę dni temu miałem podobną sytuację (E46 320d 150KM). Zaświeciła się kontrolka świec i po kilku sekundach auto zgasło podczas jazdy. Rezerwa jeszcze nie świeciła, ale miałem już 970km na baku. Ostatnio troche więcej pojezdziłem po mieście więc wyjeździłem paliwo :mad2: . Po wlaniu 5l diesla auto odpalilo troche ciezko ale dalo rade. Odrazu pojechalem na stacje i tam wlalem jeszcze 60 litrów :o . Kontrolka świeci ciągle. Przy wczorajszych mrozach auto nie odpala ;/

Mam parę pytań:

1. Czy ta lampka kiedyś zgaśnie sama, czy muszę kompa podpiąć?

2. Czy palenie się tej lampki ma wpływ na praćę świec i dlatego auto nie odpala teraz na mroźie?

3. Ładować znowu aku i próbować do skutku czy szukać mobilnego gościa z kompem?

Dziękuję za każdą sugestie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Działa Ci kontrolka rezerwy? Sprawdź w teście zegarów, bo zbiornik ma 63l, więc jechałeś już na resztkach jak wlałeś 65l..zacząłbym od wymiany filtr paliwa, później sprawdzenie pompy w baku i progowej. Na kompie będzie zapewne błąd niskiego ciśnienia paliwa. Jak przyczyna ustanie kontrolka powinna zgasnąć, więc coś nie działa jak trzeba.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik paliwa się zawiesił nie wiadomo dlaczego, ale to najmniejszy problem. Rozumiem, że pompa zaciągnęła brud i powietrze dlatego auto zgasło i świeci kontrolka dde. Nie rozumiem jednak dlaczego po zatankowaniu tego samego dnia przejeździłem jeszcze prawie 50 km i ok 5 razy odpalałem auto i paliło normalnie. Były to postoje po 30-60 min. Jeździło normalnie. Natomiast to pierwsze takie mrozy z tym autem. Jak jeszcze odpalało to było -4. Teraz -12 jest. Pompy słychać, czuć paliwo pod maską po długiej próbie odpalania.. Dziś nie podepnę kompa bo nie mam jak przy niedzieli. Czy ta kontrolka na 100% odpowiada tylko za ciśnienie paliwa? Czy może również sygnalizować inny problem? Coś chciało jakby zagadać ale prądu zabrakło znowu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.