Skocz do zawartości

Wibracja drążka zmiany biegów


2girls1horse

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W maju tego roku kupiłem E90 od znajomego (pierwszy właściciel), wcześniej jeździłem Passatem B5, przejechałem już nim prawie 15.000 km i wcześniej nie zauważyłem tego problemu, albo mi on nie przeszkadzał tak bardzo, ale od jakiegoś tygodnia mam dziwne wrażenie że w okolicach 1500-2000 obrotów na drugim i trzecim biegu drążek zaczyna dziwnie drgać po czym powyżej 2000 uspokaja się i tylko delikatnie wibruje. Drugi problem to kwestia zmiany biegów, czy to normalne że te skrzynie pracują dość głośno i odczuć można każde przełożenie które wchodzi w zębatki w taki charakterystyczny sposób (określiłbym to na sucho) ?

 

Jest powód żeby zacząć się martwić czy to normalne dla tych skrzyń ?

http://s32.postimg.org/8t3axzpc5/podpis_Forum_BMW.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten typ tak ma i nieda sie za bardzo nic z tym zrobić. Mocno ci to drga ?

 

Wiesz co, po prostu wcześniej jeździłem benzyną i może stąd takie wątpliwości, ogólnie drga w zakresie 3 milimetry w jedną i drugą, potem się uspokaja i tylko delikatnie wibruje. Musiałbym się dla porównania przejechać innym egzemplarzem w dieslu wtedy bym wiedział czy to normalne.

 

Najbardziej dziwi mnie to że biegi wchodzą często tak jakby nie miały nigdzie na podzespołach smarowania, nie skrzypią jak wtedy kiedy ktoś nie potrafi sprzęgła używać, tylko "wpadają" w zębatki, nie ma w tym takiej płynności jak w poprzednim Passacie, to normalne ?

http://s32.postimg.org/8t3axzpc5/podpis_Forum_BMW.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też drga w zakresie 0,3 mm (przestaje jak dodam gazu), poduchy pod skrzynią wymieniłem. Aż nie mogę uwierzyć, że bmw tworząc auto klasy premium może dać takie auto gdzie na własne oczy widać jak drga niczym wibrator, a nie, że drgania są wyczuwalne jak dotkniesz drążka. Przymierzam się do usunięcia zaworka CDV bo podobno to zmniejsza wibracje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.