Skocz do zawartości

Polecany mechanik BMW Kołobrzeg i okolice


bodo67

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś może polecić dobrego mechanika BMW w Kołobrzegu lub okolicy? Taki, który by np. umiał wymienić statycznie olej w automacie, płyn hamulcowy, czy znałby się na kolektorze dolotowym (słynne blaszki) itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleje i płyny zrobią Ci na każdym warsztacie, np Jacex na Bałtyckiej w Kołobrzegu, a blaszki - klapki na kolektorze dolotowym to chcesz wyrzucić czy tylko skontrolować ? Robota sama w sobie przyjemna i w e9x nie za bardzo skomplikowana, w e46 miałem trochę bardziej pod górkę ale to może dlatego że robiłem to pierwszy raz :)

 

Ogólnie jeśli posiadasz minimum wiedzy i zdolności posługiwania się narzędziami to dasz radę sam, dla pewności rób zdjęcia przed odkręceniem/odłączeniem czegokolwiek :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam Jacex. Ogólnie jest OK. Ale wymianę oleju w automacie to raczej chciałbym powierzyć komuś kto się w tym specjalizuje. Zbyt duże koszty jak coś będzie nie halo.

Owszem z kolektoerm mogę się pobawić, ale pracuję na łajbie i pół roku nie ma mnie w domu. Więc szkoda mi czasu na takie zabawy. Te parę złotych dam zarobić.

Ponad to jeśli blaszki są OK to trzeba by i tak przeczyścić kolektor i może jakieś uszczelki (gumki) zmienić. Jeszcze czyszczenie EGR. Wycięcie DPF. Zmiana wszystkich pasków i rolek. Wymiana łańcuszków. No i chipowaniena 280 KM. Kupiem w czerwcu i pocieszyłem się beztrosko sześć tygodni latem. Teraz trzeba auto podszykować, żeby dalej posmigać.

W Koszałkowie są magicy od BMW ale w Kołobrzegu nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o automatyczne skrzynie to kiedys slyszalem ze na uzdrowiskach na Kasprowicza (mniej wiecej naprzeciwko Minigolfa u Mariana albo raczej Diva Spa) dobrze robia, ale nie wiem czy zajmuja sie tez wymiana oleju.

 

Ja tez plywam, a robota z klapkami az tak duzo czasu nie zajmuje ;) wlasnie niedawno kupilem e90 i zwalalem kolektor zeby go wyczyscic i sprawdzic klapki. Auto z 2010 roku i nie bylo az tak zle, zdjecia u mnie w podpisie ;)

 

Pozdro i stopy wody pod kilem :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja BMW frau z 2007.

U mnie M57T2 więc klapki są trawlsze bo trzpienie są grubsze niż w M47. kolektor na 6 garkach inaczej się zdejmuje. Część wchodzi pod panel filtra powietrza:(

Dzięki jak wrócę to sprawdzę tam. Dostałem też namiar telefoniczny od kogoś. Też zadzwonię. A gdzie polecasz wymianę łańcuszków rozrządu? Chcę raz wszystko wymienić i mieć spokój na dłuższy czas. Mam napykane 214 tys i nie będę się ciągle wsłuchiwal czy czasem łacuszka nie słuchać. Coś przegapię i koło zębate wału do wymiany. A to już nie caca. Tak samo te rolki i paski. Też wolę zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolektor na 6 garkach inaczej się zdejmuje. Część wchodzi pod panel filtra powietrza:(

 

W M47T kolektor tez jest schowany pod filtrem kabiny i uwierz ze dziecinnie prosto sie to demontuje ;)

 

Z takich wiekszych napraw to w Kg nikogo raczej nie moge polecic, ale w Klinie na Jaśminowej 20 chlopaki dobrze robia.

 

Sam jeszcze nie oddawalem do nich auta, ale nie raz slyszalem jak ich chwala no i ciezko z terminami. Kupilem bete z niedzialajacym kierunkiem przy przedniej lampie i ktos mi polecil zeby tam pojechac, niestety termin na za 1,5 miecha wiec musialem kupic nowy ori kierunek i wymienic sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.