Skocz do zawartości

Czyszczenie xenonów


viking6611

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze słabym świeceniem xenonów. Jak byłem na ustawieniu świateł to diagnosta powiedział że mam brudne soczewki i że można je wyczyścić. Nigdy tego nie robilem ale może ktoś już to przerabiał. Byłbym wdzięczny za jakieś instrukcje, jak rozebrać lampę (bo jest chyba możliwość odpięcia klosza?), czym ewentualnie to umyć żeby nie zaszkodzić? Dziękuję za jakiekolwiek informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy z ktorego roku masz lampy do 2001 mozna było je rozklejac od 2002 juz innego kleju uzyli i sie nie da trzeba ciac. Niekoniecznie musi to byc brudne szkło soczewki bo u mnie np były wypalone odbłysniki i wymieniłem całe soczewki na bixenony. Na allegro mozna kupic same odbłysniki i tylko to wymienic. Jezeli masz lampe sprzed 2002 roku to opalarka w dłon albo piekarnik i rozklej lampe, porozkrecaj na czesci pierwsze i jak bedziesz miał soczewke w reku to zobaczysz czy to soczewka czy odbłysnik, moze tez byc wina w matowym"szkle" reflektora wtedy trzeba to przepolerowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy mam z 2006 roku. Z pobieżnych oględzin wnioskowałem że klosz jest tylko przypięty szczelnie, a on jest jednak jeszcze przyklejony? To lipa. Myślę że mój problem jest w soczewce bo jak na nią patrzę przy zapalonych światłach to jest matowa. Jak będę zwalał zderzak bo mam do wymiany jeden czujnik PDC to przyjrzę się dokładniej tym lampom. A jak mówisz o bixenonach tzn co? całe lampy mam wymienić? Bo jak wbiłem na allegro to hasło to mi wyszły całe lampy (drogie). Czy to same wkłady? Jaki to może być koszt? Ogólnie dzięki za odzew.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.