Skocz do zawartości

BMW E36 320i odpala z problemami przy ciepłym silniku


jamess0007

Rekomendowane odpowiedzi

tam was, mam bmw e36 320 benzyna i nowa sekwencja, autkiem z gazem jeżdżę tak od miesiąca i ostatnio zaczęła mieć problemy przy odpalaniu, a mianowicie gdy odpalam to chechłam dosyć dłuo tak ze 3 sekundy moze 4-5 i odpala ale to odpalanie takie jakby przeciążona była elektronikom, podobno może to być zbyt słaby aku albo też gdzie niegdzie piszą że podobne są obiawy przy czujniku położenia wału. samochodzik po tych kilku sekundach odpala normalnie, czy to gaz czy benzyna jeździ bardzo dobrze bez jakichś zamułowań. jest wiele tematów podobnych ale żaden nie pasował do końca do mnie więc prosze o pomoc doświadczonych w takie przypadłości posiadaczy bmw lub mechaników.

 

Dostrzegłem że gdy jest rozgrzany to odpala ciężej a jak dodam gazu to jakoś lepiej mu to wychodzi, dodam że instalacja gazowa jest jedno miesięczna i gazownik kazał mi wyczerpac gaz do zera i tankować ze 3 razy do pełna nim przyjadę na regulację i wyznaczenie rezerwy, dziś rano jak jechałem do pracy to miał taką jakby czkawkę przy dodawaniu mocniejszym gazu ale tak tylko raz się zdarzyło, chciał bym jakoś w miarę szybko rozwiązać ten problem by odpalać bezstresowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takowego bo wiele może być problemów i powodów, z mechanikiem jestem ugadanym który się specjalizuje w mercedesach i bmw i jak on nie pomoże to jeszcze do elektromechanika który ma niezłą smykałkę, a ten od merca i bmw drogi ale dobry więc mam nadzieje że może mu się uda bo jak to będzie np czujnik temp czy poł. wału to mniejsze zło i koszty nie będą straszne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem wg. mnie to czujnik położenia wału. Ja jak miałem m50b20 to tez tak było na zimnym od strzała a jak się nagrzała to ciężko było odpalić, aż w końcu całkiem czujnik padł. Jak masz kogoś znajomego z takim motorem to podmień na chwilę i będziesz w 100% pewny.

 

pozdrawiam emilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.