Skocz do zawartości

[E60] brak podświetlenia przycisków


Symek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Problem jak w temacie. Zauważyłem, że nie świeci mi się podświetlenie przycisków od podnoszenia szyb we wszystkich drzwiach, podświetlenie podgrzewanych foteli, Parktronika oraz DSC czy całej dolnej listwy pod napędem dvd oraz przycisk otwierania drzwi pod przyciskiem świateł awaryjnych. Czy jest jakiś oddzielny bezpiecznik odpowiedzialny za to oświetlenie? Nie kumam tego schematu po niemiecku który jest w klapie bagażnika...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to oświetlenie idzie przez potencjometr przy włączniku świateł -tam sprawdz
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sprawdź najpierw bezpieczniki, jeśli nie wiesz który jest odpowiedzialny za podswietlenie instrumentów to w bagażniku jest rozpiska.

Jeśli rozpiska nie da Ci konkretnej odpowiedzi to wybierz kilka które najbardziej pasują i je sprawdź.

Jeśli to nie pomoże to sprawdź wszystkie z przodu i tyłu

Jeśli wszystkie będą dobre to wróć do kompa i załóż nowy temat na forum :idea:

 

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/Mobile%20Uploads/IMG_20150424_201919_zpslxdk8pv8.jpg

Tak wygląda rozpiska

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie wróciłem z auta posprawdzałem wszystkie bezpieczniki które mogły by być odpowiedzialne za oswietlenie i napewno sporo ktore by nie są za nie odpowiedzialne :) i "niestety" wszystkie są dobre :( To może zabrać się za ten potencjometr, możecie mnie jakoś pokierować, jak wyjąc cały włącznik i jak sprawdzić czy potencjometr jest walnięty lub coś z nim nie gra? pokrętełko od zmiany natężenia światła w wnętrzu działa bez zarzutów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego czyli muszę wyjąć cały panel z włącznikem świateł, on jest na zatrzask? I jak go bede już miał na stole to jak sprawdzić czy potencjometr jest niesprawny, jakiś przepalony drucik lub cuś?

Jak kolega pisze sprawdz bezpieczniki jak są dobre panel włącznika jes na 4 zatrzaski otwurz drzwi i odciągaj panel ,masz dwa potecjometry czy jeden?

Edytowane przez malysz1976
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sprawdz bezpiecznik F74

i F19 i F89 ale te raczej watpie

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeden jest do podswietlenia instrumentow (ale nie tych co nie swieca)

Drugi jest chyba do wysokosci swiatel halogenowych

 

Ciezko jest znalezc co jest odpowiedzialne za te podswietlenia. Z tego co na planach widze idzie do wlacznika napiecie 5V z modulu swiatel ktore chyba jest odpowiedzialne za podswietlenie przyciskow (Schriftfeldbeleuchtung)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jeden czy dwa potencjometry?

 

Jeden od regulacji swiatla wewnątrz auta.

Co jeszcze własnie zauważyłem, co może jest normalne albo i nie...jak wkładam kluczyk do stacyjki to zapala sie podświetlenie pokretła od zapalania swiatel, od przeciwmgielnych i regulacji swiatla w wewnątrz czyli ogólnie caly panel od załączania swiatel, ale jak przekręce np. Na postojówki czy inne swiatlo to gasnie caly panel..to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden jest do podswietlenia instrumentow (ale nie tych co nie swieca)

Drugi jest chyba do wysokosci swiatel halogenowych

 

Ciezko jest znalezc co jest odpowiedzialne za te podswietlenia. Z tego co na planach widze idzie do wlacznika napiecie 5V z modulu swiatel ktore chyba jest odpowiedzialne za podswietlenie przyciskow (Schriftfeldbeleuchtung)

 

 

Może z modułem cos sie pierdaczy...ale jakby padl to by chyba i inne swiatla by nie dzialaly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Możesz mieć też gdzieś zwarcie, ja na początek podłączył bym pod kompa i sprawdził czy nie masz jakichś błędów zapisanych. Jeśli nic nie ma to odmiana włącznik światla

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

pierwszy błąd to sciemniacz oświetlenia uszkodzony

drugi to jakieś złe połączenie w module świateł lub w instalacji ,sprawdz masy w wtyczkach lamp tylnych często się topią w tych modelach i nie ma dobrego styku,

wyłącznik wrzuc dobry na podmianke i zobaczysz

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czesc Adrzej :mrgreen: juz po urlopie czy zabijasz nudne wieczory na kompie :norty:

Wlasnie tez mialem odpowiadac.

Pierwszy 9CB1 blad jest jak malysz juz napisal od potencjometra,

drugi 9CBC to spiecie w obiegu oswietlenia. Niestety dokladniej nie jest opisany wiedz ja bym bardziej na spiecie celowal bo przyciemnianie dziala ale chyba latwiej bedzie najpierw wyeliminowac wlacznik swiatel niz szukac spiecia.

 

Ps. masz jeszcze bledy w KBM

Tylne podnosniki szyby, problem z napieciem str. kierowcy i pasazera moze tu lezec problem

Edytowane przez speed1211

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprobuj zczytac tez bledy przez ISTA D, zaraz wysle Ci PM

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas dobierania się do modułu zauważyłem niczego sobie wiszącą niepodpiętą do niczego małą wtyczkę, sprawdzałem żaróweczką nie dochodzi do niej napięcie, nigdzie nie zauwazylem zeby mogla sie wypiąć, jedyne co mi przyszlo do glowy ze jest od oświetlenia schowka na rękawiczki, lecz takowego nie mam :shock: wogółe widać ze sporo grzebane tam było

 

http://images67.fotosik.pl/1191/01defb522895dc9emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To będzie albo od głośnika pod kierownicą albo, jeśli masz pakiet oświetlenia (Lichtpaket) wtyczka od obudowy lampki nad nogami.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie było ani włącznika ani modułu bo nie mam zabardzo od kogo podmienić :( jutro podjade na na szrot z używkami z bmw i może uda mi się z nimi zagadc zeby użyczyli do podmianki.

 

To będzie albo od głośnika pod kierownicą albo, jeśli masz pakiet oświetlenia (Lichtpaket) wtyczka od obudowy lampki nad nogami.

 

Głośnik pod kierownica? nie wiedziałem ze cos takiego moze tam byc :) U mnie nie ma ale wogóle po ostatnim właścicielu plastiki pod kierownica i nad pedałami są ostro zdewastowane, powycinane/powyłamywane jakies dziury, oświetlenie nad nogi podciągnięte na włąsną ręke jakaś dioda która wczepił się do oświetlenia nóg pasażera, jakiś sajgon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.