Skocz do zawartości

[E46] 320D 136km spadek mocy.


sidzej.96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z swoją betką, mianowicie jest tak że ledwo sie rozpędza do 170km/h. Byłem u mechaniką z nia i gdy sie podłączył pod kompa nie mógł wgl ustalić jaka dawka paliwa jest podawana wiec wymienił wtrysk sterujący niby to pomogło bo mógł wszystko ustalić ale w bemce tylko poprawił jest impuls na pedał gazu ale jeżeli chodzi o prędkość to dalej nic. Jak sprawdzał mi przepływke pokazywało 700-800 a powinno 1000 ale jak mi tłumaczył na biegu jałowym pokazuje prawidłowe parametry. I teraz mam pytanie czy kupić nową przepływke czy może wyciąć któryś z katalizatorów a mam ich 2. Błagam pomóżcie bo już nie trace wiare w ta moją bunie :x

 

PS. Pompa paliwa i ciśnienie w przewodach jest ok. Turbo też jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób sprawdzał dawkę paliwa na wtryskach ? Do tej pory myślałem , że jest to możliwe dopiero w CR .

Co do ciśnienia pompy to też nie wiem , jak zostało sprawdzone , chyba poprzez poluzowanie śruby na wtrysku , ale to dość subiektywne.

 

Co do spadku mocy temat rzeka na forum i przepływka jest często winna , najlepiej podmienić z kimś , ale należy pamiętać o odpowiednim sofcie do przepływomierza . Niestety spadek mocy często zwiastuje koniec pompy , ale zacznij od powyżej przepływki , egr, zaworków , wężykow podcisnienia no i sprawdź błędy na kompie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przepływkę to Bosch, sprawdź jeszcze jakie masz nr tej przepływki i najlepiej podaj tu w temacie albo zrób zdjęcie wtedy mniej będzie wiadomo czy jest to jeszcze ta stara czy ta nowa jeśli ta stara to potrzebna będzie adaptacja/update sterownika.

 

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=90753

 

 

I przed kupnem upewnił bym się czy to na pewno przepływka bo szkoda wydać tyle kasy na marne, najlepiej podpiąć pod inpę i podczas jazdy sprawdzić jak mierzy + można jeszcze podmienić na inną przepływkę z tego samego modelu.

Jeśli jesteś z województwa Łódzkiego to może udało by się to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.