Skocz do zawartości

E90 jakie felgi dla 205/50r17


twofish

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, zostały mi ze starego auta praktycznie nowe opony zimowe 205/50r17 i chciałbym kupić do nich 17 calowego felgi pasujące w E90.

Jaki ET powinny mieć takie falgi przy 17 calach? Szerokość felgi zapewne 7 lub 7.5?

Moglibyście polecić coś konkretnego przy oponie 205?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne felgi na zime maja 17x8.0 ET34 albo 16x7.0 ET34.

 

Z zimowymi kolami jest jedna rzecz, o ktorej musisz pamietac jezeli planujesz kiedykolwiek zakladanie lancuchow - parametry musza byc jak najbardziej zblizone do fabrycznych (to samo dotyczy rozmiaru opon, wiec wszystkie dziwne rozmiary, jak 215/50R17 moga byc problemem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vermilion, tak jak wspomniałem mam już oponki 205 i szkoda je sprzedawać, dlatego szukam pod nie felg. Jakbym ich nie miał, to bym wziął to co było oryginalnie w BMW :)

 

Znalazłem taką stronkę:

http://bmw3.com.pl/e90-e91-e92-93/bmw-3-e90-opony-pasuja-modelu/

 

I tutaj:

330d xDrive (180kW) 205/50 R17 225/45 R17, 225/40 R18

 

Szukam właśnie tych felg BMW, na których 330d xDrive (180kW) z oponami 205/50 R17 były wypuszczane. Ciekawe jaką mają szerokość i ET, może ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Temat był dawno poruszany, jednak wielu użytkowników BMW e90/ E91 ma ciągle dylemat - jakie opony. Ja również miałem taki dylemat. W aktualną zimę zmieniłem opony z 225 45 17 na 215 50 R17 i powiem, że jest to jedna z lepszych zmian opon jakie poczyniłem.

Zimowa opona 225 45 17 to pomyłka na polskie drogi. Dla osób, którym nie wejdzie felga 16 to to polecam 215/50 R17. Same plusy. Lepsza przyczepność na zaśnieżonej drodze. I co jest od razu zauważalne, opona jest delikatnie wyższa, przez co eliminujemy zawadzenie większości krawężników czy zasp. Dodatkowo auto nie przenosi tak wiele drgań i stuków do nadwozia. Przy 225/45/R17 było odwrotnie.

Co ciekawe 225/45/R17 są mniej komfortowe od 225/40/R18 - które używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.