Skocz do zawartości

Parujące wnętrze


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

Serwisuje samochod regularnie. Nastepny przeglad mam miec za 19tys km. Ale mam problem z parującymi szybami przy uruchomieniu auta. Pada deszcz jest wilgotno ale czy to powod parowania? Nie uzywam klimatyzacji. Czy powinienem wymienic filtr kabiny czy moze jest jakis haczyk o ktorym nie wiem. Obieg zamkniety otwarty. Edytowane przez osy4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej nieomylni poligloci. Wspaniali pisarze i mocni merytorycznie mentorzy marki BMW. Juz poprawilem dla Was temat. Chociaz jak zauwazyliscie w tekscie bylo po polsku. Ale coz zycie jest twarde i frustracja ogromna w szczegolnosci jak nie ma sie nic do powiedzenia w temacie. Szkoda gadac !! Edytowane przez osy4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rowniez inne samochody. W ktorych tego efektu nie mam i tez w takie dni nie uzywam klimy. Zauwazylem ze szyby paruja rowniez podczas jazdy. Sa takie cykle gdzie zaczyna parowac po czym znika.

Przeglad robiony byl w czerwcu po 50tys km. Czy moze to byc filtr czy raczej jakis system samego nawiewu ktory powoduje jakies zmiany bez naszej ingerencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rowniez inne samochody. W ktorych tego efektu nie mam i tez w takie dni nie uzywam klimy. Zauwazylem ze szyby paruja rowniez podczas jazdy. Sa takie cykle gdzie zaczyna parowac po czym znika.

Przeglad robiony byl w czerwcu po 50tys km. Czy moze to byc filtr czy raczej jakis system samego nawiewu ktory powoduje jakies zmiany bez naszej ingerencji.

Ale masz wyłączoną klimę? Ja w aucie klimy nie dotykam - jest załączona 365 dni w roku.

 

Generalnie w starych BMW bez klimy była informacja, jak ustawić nawiewy żeby nie parowało - czyli dużo powietrza szczególnie na szybę i duża temperatura załatwia sprawę. No ale po co się tym bawić, skoro BMW przewidziało, że klimę masz załączoną i nie masz problemu? Może co najwyżej parować minutę po odpaleniu, kiedy przewody jeszcze wilgotne od postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ej nieomylni poligloci. Wspaniali pisarze i mocni merytorycznie mentorzy marki BMW. Juz poprawilem dla Was temat. Chociaz jak zauwazyliscie w tekscie bylo po polsku. Ale coz zycie jest twarde i frustracja ogromna w szczegolnosci jak nie ma sie nic do powiedzenia w temacie. Szkoda gadac !!

każdy może się pomylić. Nikt nie jest nieomylny, ale przyznać się do błędu i znieść z pokorą słuszną krytykę to już cecha niewielu...

 

co do parowania - używaj klimy, kiedy zmieniany był filtr kabinowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej nieomylni poligloci. Wspaniali pisarze i mocni merytorycznie mentorzy marki BMW. Juz poprawilem dla Was temat. Chociaz jak zauwazyliscie w tekscie bylo po polsku. Ale coz zycie jest twarde i frustracja ogromna w szczegolnosci jak nie ma sie nic do powiedzenia w temacie. Szkoda gadac !!

każdy może się pomylić. Nikt nie jest nieomylny, ale przyznać się do błędu i znieść z pokorą słuszną krytykę to już cecha niewielu...

 

co do parowania - używaj klimy, kiedy zmieniany był filtr kabinowy?

 

Tylko szkoda że zawsze musi to być krytyka czy to konstruktywna czy niekonstruktywna, a nie zwykła koleżeńska przysługa z uśmiechem i chęcią pomocy. No ale nie wszystkich na to stać.

A wracając do tematu :) Na ostatnim serwisie w czerwcu wymieniane były wszystkie filtry, a jeżdżę bez klimy. Mój wspólnik jeździ z klimą 365dni w roku i żeby uciąć już temat chyba i ja będę włączał. Obieg mam cały czas otwarty.

Mimo wszystko dziwi mnie jeszcze to zachowanie podczas jazdy gdzie szyby zaczynają nagle parować i odpuszczać i taki cykl potrafi się powtarzać bez grzebania przy klimie i temp. oraz sile nawiewu. To mnie dziwi. Byłem nawet w ASO bo auto na gwarancji. Sprawdzili i nic nie znaleźli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tylko szkoda że zawsze musi to być krytyka czy to konstruktywna czy niekonstruktywna, a nie zwykła koleżeńska przysługa z uśmiechem i chęcią pomocy. No ale nie wszystkich na to stać.

przepraszam, a miałem cię pochwalić za to że piszesz z takimi błędami? Napisałeś z błędem, wytknąłem ci ten błąd, i bym o sprawie zapomniał, a ty wciąż ciągniesz... Nie ma usprawiedliwienia, w dobie współczesnych multimediów nawet zwykły słownik jest niepotrzebny...

 

Wracając do tematu: rozumiem że jesteś pewien iż filtr został wymieniony. W takim razie IMHO do sprawdzenia czy gdzieś wykładzina pod nogami nie jest mokra oraz odpływ wody z parownika. Jak jest zablokowany to może też tak się dziać (sam z tym walczę w C2). Zapewne jeździsz w trybie Auto, a wtedy komputer może "po swojemu" sterować obiegiem. Sugeruję pojeździć w trybie manualnym klimatyzacji. Nie słyszałem o czymś takim w BMW ale chyba w Oplach był problem z "przeciekającą chłodnicą małego obiegu" i w związku z tym z parującymi szybami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak pisze Kicaj- wymień filtr pyłkowy, ew. dywaniki.. niema takiej opcji aby szyby parowały nawet na zwykłym nawiewie.. ja używam klimy sporadycznie w sezonie letnim maks 10 razy tylko na trasie.. w zimę nawiew ciepły bez klimy na szybę na 1 i to tyle.. w żadnym aucie nie miałem z tym problemu- ważne aby pilnować filtra pyłkowego + sprawdzenie czy nie masz ustawionego trybu Auto..A jeśli mimo tego masz problem kup sobie http://www.shiningcar.pl/pl/p/GYEON-Q2-AntiFog/1352 - Ja zawsze nakładam dla świętego spokoju na szyby tylne i boczne i nawet nie wiem co to parowanie siedząc w aucie bez włączonego nawiewu.. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.