Skocz do zawartości

Washer Fluid Low Rear Fog Lights i inne na raz


kiko

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Od kilku tygodni swieci mi sie komunikat o plynie do spryskiwaczy. Ciekł plyn po wlaniu, pomyslalem ze cos jest nieszczelne i stąd ten komunikat. Kilka dni pozniej ( rano ) zaczely wyswietlać sie inne komunikaty : fog light front, rear, numplate, high beam , nawet przerywacz kierunkowskazow zaczal szybciej migac no i nie swiecił tył :( wszystkie inne usterki nie byly widoczne. Zatrzymalem auto i wyszedlem sprawdzic no i wszystko swiecijo jak powinno.

Komunikaty o swiatlach wyskakiwaly po jakims czasie podczas jazdy, natomiast komunikat o plynie wyskakuje od razu po przekreceniu kluczyka.

 

Zarówki wymieniłem wszystkie o jakich informowal mnie komputer ale nic za bardzo to pomoglo - czyscilem rowniez styki.

Co do spryskiwacza to po zdjeciu nadkola w zbiorniczku okazalo sie full plynu a mimo to komunikat nadal był, Wyciagnalem czujnik i przemierzyłem go miernikiem i działa. Nawet zrobilem zworke we wtyczce z czujnika i nadal swieci komunikat o plynie.

 

Co moze byc przyczyną ? Jakaś masa sie traci czy coś ?

 

Ma ktoś jakies po mysły ? e39 touring 2001r.

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Za światła odpowiada LCM, skoro on widzi uszkodzenie, (a jesteś pewny że wszystko świeci, wszelkie masy są ok) to spróbował bym go podmienić i zobaczyć czy dalej będzie wywalało błędy.

Czujka poziomu płynu sprysków bardzo możliwe że też ma jakieś powiązanie z LCM, w zasadzie w e39 jest dużo takich powiązań z dupy wziętych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCM też odpowiada za spryski, albo padł, albo trzeba go przywrócić na początek do ustawień fabrycznych

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

http://www.bimmerdiag.pl/ - WROCŁAW, LEGNICA, LUBIN dolnośląskie http://www.facebook.com/bimmerdiag/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki- jutro sprawdze czy wszystko jest tam ok. Moze jakas masa sie stracila.

Gdzie znajde informacje jak pomierzyc przewody do czujnika w spryskiwaczu ? tzn jakas rozpiska ktory i gdzie on jest ?

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.