Skocz do zawartości

BMW E60 520i-2.2 wyciek płynu ze zbiorniczka uzupełniajacego


marcin1974

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy.Jestem nowym forumowiczem i pisze pierwszy raz. Od kilku dni jestem właścicielem bmw e60 520 i silnik 2.2 170 z 2003 r. Jest to moje pierwsze BMW. Kilka dni temu zauważyłem kilka dosłownie 4 krople płynu chłodzącego pod zbiorniczkiem uzupełniającym. Sprawdziłem z pod korka nie leci bo pod nim jest sucho i wlot do otworu spustowego też jest suchy a natomiast u dołu zbiorniczka tam gdzie płyn powinien wyciekać z kanału spustowego było właśnie lekko mokre. Wynika że zbiorniczek jest gdzieś pęknięty w połowie tego kanału. Czy któryś z kolegów spotkał sie z takim przypadkiem. Proszę o podpowiedzi. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Oczywiście,że pęknięcia zbiorniczka wyrównawczego się zdarzają.Ja osobiście wymieniałem go w tamtym roku z tym,że mi pękł z boku a nie jak u Ciebie przy króćcu dolnym.

Często podejrzewa się,że padła uszczelka pod głowicą ale w większości przypadków są to pęknięcia z powodu SKS :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybka odpowiedź. Pocieszyłeś mnie, faktem, że takie rzeczy sie zdarzają , mechanik tez mi tak powiedział a czy powinienem tez wymienić korek czy zostawić stary. A jeżeli chodzi o sam zbiorniczek to czy kupować oryginalny BMW za 360 zł i korek za 75 zł czy mogę kupić zamiennik faga gdzie oni maja oryginały z BMW tylko ścierają markę i pakują w swoje a różnica w cenie jest odczuwalna bo zamiennik kosztuje 260 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy ktoś z kolegów miał podobne przypadki jeżeli tak to opiszcie je na pewno wielu z nas to pomoże w usuwaniu podobnych usterek.

 

ja miałem.. zawiesił mi się pływak który wskazuje ilość płynu w zbiorniczku i przelałem go dobrze ponad pół litra.. Rozwaliło mi zbiornik w połowie (na łączeniu)... ;)

Cóż - czasami brak pomyślenia i zmęczenie nie boli ale skutki uboczne bywają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.