Skocz do zawartości

Kontrolka - płyn od spryskiwacza błąd CC ID 164


AyrtonSennaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z kontrolka poziomu płynu od spryskiwacza :-(

 

W menu BC wyświetla mi sie kontrolka płynu spryskiwacza z kodem cc id 164

 

Zalałem płyn i wciaz świeci wiec wymieniłem czujnik zalałem ponownie na full i znowu świeci :mad2:

 

Zadzwoniłem do ASO i uzyskałem odpowiedz owiana tajemnica ze płyn musi miec elektroilty zeby czujnik (nie spławik itp) łapał poziom :shock:

 

Jakies sugestie ? Co moge jeszcze zrobić ?

 

W Inpie zadnych błedów !

 

Gdzies wyczytałem ze płyn z stacji BP jest najbardziej zblizony składem do org BMW ale zeby jezdzic po płyn do spyskiwaczy specjalnie do ASO to sie w głowie nie miesci :duh:

DRIVEN TO PERFECTION
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Magiczne elektrolity to po prostu sole wapnia i magnezu, zawarte w każdej wodzie. Im twardsza tym więcej elektrolitów. Chodzi o to, że jak wlejesz wodę DEMI (demineralizowana) to nie będzie przewodzenia i czujnik będzie miał "przerwę" w obwodzie i pokaże, że nie ma płynu. Ja we wszystkich wcześniejszych autach w okresie letnim lałem wodę DEMI, bo nie zostawia plam na szybie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Aktualnie mam zalaną kranówkę ;) wcześniej też miałem często pojawiająca się kontrolkę płynu do spryskiwaczy, myślałem że czujnik albo gdzieś mam nieszczelność jednak od dłuższego czasu się nie pojawia więc zamknąłem temat.

Letni płyn do spryskiwaczy nie powinien śmierdzieć ani posiadać na etykiecie znaków ostrzegawczych typu "może podrażniać drogi oddechowe" itp. nie polecę konkretnego bo nigdy mocno w temat się nie zagłębiałem. W lecie w najgorszym wypadku woda wystarczy (może gorzej myć trudniejsze syfy) ale najważniejsze to w zimie używać płynu zimowego, żeby woda nie zamarzła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.