Skocz do zawartości

E65 730d


Rekomendowane odpowiedzi

E65 730d rocznik 2003 poszukuję wszelkich info na temat tego modelu,

szczególnie interesuje mnie wyposażenie jakie było oferowane podstawowe i dodatkowe, niestety samochód jest już po liftingu i na stronach bmw tylko nowe, zmienione już wyposażenie

 

a może ktoś podziliłby się wrażeniami z jazdy, użytkowania tego autka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem 730d przed i po FL.

 

7er ma w wiekszosci pelne wyposazenie : skora, navi professional itp itd bez tych 2 rzeczy sa niesprzedawalne a nie wiem czy aby nie byly standardem w DE + czarny ew. szary metallic.

W wnetrzu nie zauwazylem praktycznie zadnych zmian przed i po FL.

3.0d wystarcza zeby sie swobodnie poruszac przy spalaniu rzedu 9-11L.

 

Jednak najlepsze wrazenie zrobil na mnie E65 745d FL- zrobilem nim ponad 4tys. km - najlepszy silnik na dluga trase jakim jechalem.

 

Co cie dokladnie interesuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam listy wyposażenia stand i dodatkowego mam jedno autko "na oku" i chciałbym sprawdzić czego tak naprawdę brak, sprzedawca deklaruje pełną opcję ale nie ma np. komf foteli,

 

co do wrażeń z jazdy, zapewne te są subiektywne i napewno 745d jest super pojazdem ale ... może następnym razem

 

- jak wyglada kwestia głośności samochodu, czy słychać diesla w środku po rozruchu i po rozgrzaniu silnika

- czy nowa wersja po fl lepiej się prowadzi

- jak wygląda kwestia regulacji twardości zawieszenia, czy to coś rzeczywiście daje

- jakie są słabe pkt tego modelu

more questions to come

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- co do glosnosci pojazdu - silnika nie slychac w srodku - na postoju czasami nie wiedzialem czy auto chodzi czy nie - look na obrotomierz :)

 

- prowadzi sie tak samo - byly zmiany tylnego zawieszenia FL ale w trzeba przejechac kilka dni tym i tamtym modelem na zmiane zeby to wyczuc

 

-o regulacji twardosci zawieszenia ... nic nie wiem o takiej opcji - jest tylko zmiana trybu skrzyni biegow normal, sport, sekwencyjnie

 

- slabe strony ...za pierwszym razem po zajeciu miejsca za kierownica nie wiedzialem jak "go zaczac" :) - pierwszy model z nowym keys i startem, hamulec reczny jako buton schowany po lewej stronie kierownicy, pierwszy model z i-drive, automat przy kierownicy (po krotkiej nauce - niesamowicie wygodne) i inne wynylazki (ponad 50 sterownikow do elektryki).

 

A tak przy okazji wiekszosc innowacji zostala ostro skrytykowana przez Audi i Daimlera a dzisiaj np. taka S-Klasse kopiuje 7er gdzie sie tylko da (design, wnetrze zwlaszcza deska i obsluga, i-drive).

 

Unikaj DVD w wyposazeniu - lubi sie psuc albo przynajmniej zawieszac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E65 730d rocznik 2003 poszukuję wszelkich info na temat tego modelu,

szczególnie interesuje mnie wyposażenie jakie było oferowane podstawowe i dodatkowe

Mam trochę katalogów i cenników (polskich i niemieckich) z tego okresu. Jest w nich pełna lista wyposażenia podstawowego i dodatkowego wraz z cenami.

Jeśli Cię jeszcze interesują to podeślij na PW swój e-mail to Ci wyśle (ok. 3 Mb).

 

a może ktoś podziliłby się wrażeniami z jazdy, użytkowania tego autka

Samochodu z tym silnikiem nie znam. Od 2 lat mam 745 Li i na temat tego auta trochę mogę powiedzieć.

Po pierwsze jeśli nie musisz mieć E65 to kup porządną E38 z dużym silnikiem benzynowym.

Po drugie kupowanie w naszych warunkach E65 z 3 litrowym dizlem to tez porażka. To auto nie pojedzie. Ja teraz troche żałuję że nie kupiłem od razu 760. Koszty eksploatacji nowej E65 są astronimiczne. Róznice w koszcie paliwa czy to będzie 730d czy 760i są w całości kosztów w zasadzie pomijalne.

Jak masz pytania co do eksploatacji, elementów wyposażenia, serwisu, cen itp. to wal śmiało - jak będę wiedział to odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty eksploatacji nowej E65 są astronimiczne. Róznice w koszcie paliwa czy to będzie 730d czy 760i są w całości kosztów w zasadzie pomijalne.

 

dobre :)

 

moze kup 750 z 2001 roku z malym przebiegiem ze wszystkimi bajerami

pewnie wyjdzie duzo taniej a komfort podobny i jaka frajda z jazdy :)

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E65 730d rocznik 2003 poszukuję wszelkich info na temat tego modelu,

szczególnie interesuje mnie wyposażenie jakie było oferowane podstawowe i dodatkowe, niestety samochód jest już po liftingu i na stronach bmw tylko nowe, zmienione już wyposażenie

 

Jesli angielski to dla Ciebie nie problem to polecam artytul w Majowym (2006) wydaniu BMW Car "Ultimate E65 buying guide"

Pozdr.

K.

================================================

Cokolwiek robisz zrób to dzisiaj bo jutro może być za poźno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.