Skocz do zawartości

320i Czujniki zużycia klocków i kasowanie inspekcji (tył)


Kamil1685050177

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od tygodni nie mogę uporać się ze skasowaniem inspekcji o zużyciu klocków hamulcowych. Moja bunia to 320i z 2006r. (150KM) w Sedanie.

Oto moja historia:

Kupiłem takie klocki firmy TRW: https://www.motointegrator.pl/produkty/313730-klocki-hamulcowe-trw-automotive-gdb1612

oraz taki czujnik (także TRW): https://www.motointegrator.pl/produkty/218948-czujnik-zuzycia-klocka-hamulcowego-trw-gic207

Pobliscy "mechanicy" zamontowali je bez problemu, ale nie wiedzieli jak się kasuje te inspekcje (fachowcy :duh:). Machnąłem na to ręką wiedząc, że zrobię to sam, jak tylko zaczerpnę trochę informacji. Po resecie, zamiast nowego dystansu, komputer pokazywał mi -------- km (jakby nie widział nowego czujnika). Podjechałem do innego mechanika, w celu podpięcia samochodu od komputerka, nic to nie dało (błąd inicjalizacji czujnika, czy czegoś tam). Postanowiłem sam sprawdzić co tam się dzieje za kołem. Kabelek, jak i wtyk był naruszony, podłamany. Teraz mam nowy, drugi czujnik, taki sam jak poprzednio. Mimo wszystko reset inspekcji nadal nie pomaga, chociaż jestem pewien w 100%, że czujnik jest zamontowany poprawnie. Co robić? Czy montował ktoś taki czujnik TRW? Może warto postarać się o zwrot, i kupić czujnik innej firmy? Jaki jest koszt oryginalnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz jeszcze ten stary czujnik , to przetnij go ,splec koncówki , podłącz pod auto i po kolejki zrób kasowanie klocków , jeżeli kontrolka zgaśnie będzie znaczyło ze nowe czujniki są do bani

 

Ok, dzięki. Jutro dam znać czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że jeden klocek jest inny ten do czujnika. Mi czujnik wepchnęli nie w ten co trzeba i się rozsypał i tez pokazywał jakby się skończył. Zmontowałem wszystko sam i chula. Masz idrive ?

 

Jest to wersja z iDrive. Czujnik raczej lekko wszedł, wątpię aby to było to, ale dla zasady to też sprawdzę. Wielkie dzięki! :P

 

#EDIT

 

Zrobiłem zworkę na starym czujniku - nie pomogło. Zwróciłem czujnik TRW i kupiłem nowy czujnik OEM - także nic. Czy to wina kompa, czy może też być tak, że mam kabel gdzieś głębiej skopany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja mam czujnik trw i wszystko śmiga.

Najlepiej by było jak byś zakupił kabel obd i zczytac błędy INPĄ albo istą D

 

Nie jestem pewny ale chyba ręcznie będziesz musiał wpisać zużycie klockow programem DIS albo ISTA D (rheingold)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To teraz brakuje tylko tematu w "Nie polecam tego sprzedawcy/usługodawcy" :)

Tyle problemów przez małą wtyczkę :duh:

 

Rozumiem że km pokazuje Ci teraz normalnie?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.