Skocz do zawartości

E91 325iA - Sygnał Błędu po odpaleniu


Ząbiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od tygodnia jestem posiadaczem E91 325iA LCI 2009. Mój pierwszy automat.

Co się dzieje??? ... Sprawa wygląda następująco:

Po włożeniu pilota i odpaleniu samochodu słyszę 3x dźwięk ( błędu lub sygnalizatora o jakimś zdarzeniu ) lecz nie ma żadnego komunikatu. Potem po jakichś 10-15 sekundach znów 2x sygnał i również bez komunikatu. Sprawdzałem status zaraz po tych sygnałach - brak błędów. Klapa zamknięta, drzwi... zresztą przy takiej sytuacji jest również komunikat na desce i na i-drive. Zdarza się to za każdym razem gdy odpalam samochód.

Szukałem lecz nigdzie nie znalazłem żeby ktoś miał podobny problem. A może to normalne w samochodach z automatem??

Czy może ma ktoś jakieś pomysły co to może być??

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w stanach to faktycznie to dkladnie dzwieki o niezapietych pasach, moze masz kompa z wersji usa...

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ci pokazuje ze masz nie zapiete pasy jak jedzesz bez zapietych pasow ? i zobacz czy masz napinacze na miejscu, moze ktos zle podlaczyl. Ten sygnal tak naprawde oznacza uwaga niedzialajace systemy aktywne ochrony pasazerow a wiec i poduszki mozna sprawdzic.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jeżeli jadę bez zapiętych pasów to jest sygnał dźwiękowy oraz wizualny na desce.

Sygnał jest taki sam jak przy spadku temp. albo jak zapali się rezerwa paliwa lub przy otwartej klapie. Lecz przy tych wszystkich zdarzeniach pojawia się również sygnał wizualny.

Muszę zainstalować nowszą INPA i sprawdzić. Bo tą co mam nie łączy mi się z samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc sprawa wygląda następująco. Zainstalowałem INPA 5.0.2 na komputerze z Win Xp (kabel OBD 2 ). Podczas istalacji wybrałem com4 gdyż podłączony kabel tak widnieje w menadżerze urządzeni ( USB port com4 ).

Uruchamiam INPA --> zapłon --> Battery ON , Ignition ON .... i tyle nic więcej nie mogę zrobić. Kiedy wybieram model potem silnik to Zielone " Running" zmienia się na żółte "stopped". Gdy np daje F4 aby czytać błędy to wyskakuje:

http://i60.tinypic.com/rk3prt.jpg

 

Nie wiem co jest grane. Nie potrafię tego ogarnąć. We wszystkich E46 jakie miałem wszystko szło mi jak po maśle ... diagnoza, programowanie nowych funkcji itp.. a w E91 nie mogę nawet się połączyć z samochodem.

Proszę o jakieś rady. Może coś robię nie tak choć nie wiem co skoro INPA widzi akumulator i widzi że naciskam zapłon. To czemu dalej nie "gada"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, naprawdę nie daje rady z tą INPA. Znalazłem kilka wersji programu... wypróbowałem kilka metod instalacji oraz konfiguracji OBD i nic totalnie NIC. Mam dwa laptopy jeden na Win 7 drugi to najprostszy net book na win XP. To na nim zawsze pracowałem z wcześniejszymi autami. Tylko że na starej INPA nie miałem E9x więc chciałbym coś z tym zrobić tylko już totalnie nie wiem co. Cały dzień już dzisiaj przy tym siedzę i tylko kursuje auto -- dom --- auto --- dom :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obd musisz miec na COM2 dotatkowo musisz zmieniałeś ścieżki w moim komputerze z tymi temp i path? Musisz tez zmienic rejestr. Podeslij emaila to Ci podrzucę instrukcje krok po kroku jak to zainstalować i jak mi sie uda to inpe tez gdzieś wrzucę. Dzisiaj albo jutro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec namierzyłem źródło pikania. Pochodzi z jakiejś osobnej instalacji którą znalazłem pod kierownicą idąc za źródłem dźwięku. Składa się ona z dwóch małych puszek i jednego małego głośniczka. Na jednej z puszek winieje napis "tyco".

Zdjęcia.

http://i58.tinypic.com/5phis9.jpg

 

http://i59.tinypic.com/2pqkgv8.jpg

 

Czy ktoś ma pojęcie co to jest????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje sam siebie :

to wyglada na jakims immobiliser lub alarm

 

albo nawet oba polaczone. i to raczej produkt z niskiej chinskiej polki.

To okragle to czujnik IMMO, ten element prostakatny to jednostka sterujaca. Calosc jest podlaczona do twojego glosnika wewnetrznego dlatego to brzmi jak sygnal ostrzezenia kierowcy BMW.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje sam siebie :
to wyglada na jakims immobiliser lub alarm

 

albo nawet oba polaczone. i to raczej produkt z niskiej chinskiej polki.

To okragle to czujnik IMMO, ten element prostakatny to jednostka sterujaca. Calosc jest podlaczona do twojego glosnika wewnetrznego dlatego to brzmi jak sygnal ostrzezenia kierowcy BMW.

 

No przykro mi ale nie masz racji. To małe okrągłe to jest wysoko tonowy głośniczek, źródło pikania. To on piszczy zaraz po odpaleniu samochodu. Układ nie jest podłączony do systemu głośników samochodowych. Kable które wychodzą z ostatniej puszki idą gdzieś w głąb deski w stronę tunelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szybko popatrzylem, bez powiekszania zdjecia to nie czujnik immo ktory wyglada podobnie w niektorych zestawach jak sie nie powiekszy zdjecia (zabezpieczony w okraglej Plaskiej obudowie tej wielkosci) i jest prawdopodobnie schowany gdzie indzie ale to nie zmienia faktu ze to alarm/immobilizer. Wyjales glosnik wewnetrzny systemu alarmu, wiem ze uklad nie jest podlaczony do systemu audio, nie mialo by to sensu :)

 

Ponizej jak wyglada podobny zestaw w pudelku :

 

http://i00.i.aliimg.com/photo/v0/532211592/Car_Alarm_With_BMW_Key_AL501_KRC09.jpg

 

a wiec to alarm/ immobilizer kiepskiej jakosci, prawdopodbnie zamontowany po to aby byl dla ubezpieczyciela a nie po to aby dziala. To koszt 100/150 dolcow taki zestaw co jest u ciebie pewnie ktos to zmontowal na gume do zucia bo do noczego nie sluzy oprocz dla ubezpieczyciela :mrgreen: to dosyc powszechny manewr.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym poszedl do elektronika a najlepiej do bimmera i profesjonalnie to zdemontowal bo tak moze to byc przyczyna roznych usterek.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę temat. To ustrojstwo dalej tkwi w moim samochodzie. Nie miałem czasu się tym zająć ze względu na wakacyjny wyjazd. Dziś podczas sprzątania postanowiłem zajrzeć do tego jeszcze raz.

A więc jak już wyżej wspomniałem to "małe okrągłe" to jest głośnik których jest źródłem piszczenia, natomiast to prostokątne płaskie to jest jakaś antena.

Tylko do czego to ma służyć. To nie jest alarm ani czujnik pożarowy bo raczej w nich anten się nie montuje.

 

http://i57.tinypic.com/2ibhkpl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.