Skocz do zawartości

[E87] 120d Radio (chyba) professional nie działa


xkubax

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Zwracam się z zapytaniem do Was co może być przyczyną tego, że radio nie działa? Objawia się to tym, że nie tylko nie gra radio, ale też CD (AUX nie sprawdzałem, ale domyślam się, że podobnie). Widać, że odtwarzacz widzi płytę, ilość ścieżek, ale np. w czasie ścieżki ciągle pokazuje się 0:00.

Mechanik mówił, że mogło się ono "rozkodować" ze względu na to, że auto długo stało z bardzo niskim stanem akumulatora (jak kupowałem samochód, to palił dopiero z dodatkowego zasilania).

Jest to radio w wersji z navi professional.

 

Na dole ekranu jest symbol przekreślonego głośnika.

http://zapodaj.net/d8b9b709b2396.jpg.html

Czy i co da się z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update:

radio pierwszy raz od kupna zaczęło działać. Wtedy spróbowałem zmienić stację i przestało.

Teraz zauważam, że nie ma już ikonki przekreślonego głośniczka na wyświetlaczu, zamiast tego pojawia się "T", domyślam się, że od słowa Tuner.

Po zapłonie zdarza się, że podziała kilka, kilkanaście sekund. Potem cisza. Potem znowu 2 sek. i znowu cisza. Zauważyłem, że w momencie, w którym się samo z siebie wyłącza z odtwarzacza słychać dźwięki, jakby próbował "mielić" płytę CD, coś w tym stylu. Sprawdziłem też z wyciągniętą płytą navi, ten sam dźwięk.

 

Ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może sprawdź i dociśnij wszystkie wtyczki do radio. bo dla mnie to jakby coś po prostu nie łączyło.

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuję.

Chociaż nie wiem, czy sprawa nie jest grubsza, bo mam wrażenie, że czasem też nie idą w głośniki "komunikaty" z komputera (np. dźwięk zapalonych postojówek na zgaszonym silniku) - dzieje się tak wybiórczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm może któryś przekaźnik siada, jest dużo opcji na odległość nie bardzo da się pomóc, poszukaj dobrego mechanika z BMW podepnie pod kompa sprawdzi moduły, przekaźnik i powinno wywalić jakiś błąd.

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy INPA będzie w stanie wskazać, że uszkodzony jest moduł? Czy trzeba by się podłączyć innym programem?

 

Czytając inny wątek stwierdziłem, że to na 90% jest uszkodzona płyta główna modułu, lub inny z nim problem.

Trzeba chyba będzie całe ustrojstwo wyciągnąć i wysłać do jakiegoś speca. Chyba, że podpowiecie co by się dało INPĄ podziałać.

Dziś po raz pierwszy pojawiły się czarne i białe pionowe pasy na wyświetlaczu, który też sam z siebie się chowa po kilkudziesięciu sekundach.

Mielenie i dziwne dźwięki z okolicy radia również nie ustały, a wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.