Skocz do zawartości

e39 530d turbo -> uszczelka pod głowicą?


brajan006

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Panowie potrzebuję pomocy - może jakoś mnie naprowadzicie bo mam już mętlik w głowie. Kupiłem 530d z uszkodzoną turbiną - turbo w kiepskim stanie zaciągnęło olej do układu i wydechu. Silnik się nie rozbiegł i nie przegrzał.

 

Turbo zostało wymienione, cały układ, podciśnienia, IC wyczyszczone i poskładane. Do tego oczywiście wymiana oleju z filtrem. Beemka po złożeniu odpaliła bez większego problemu i chodziła normalnie - dym olejowy z wydechu oczywiście był bo wydechu nie demontowałem, gdyż docelowo katalizatory miały iść do wycięcia więc i tak bym tam grzebał. Niestety nie zdążyłem...

 

Tutaj gwóźdź programu - autem przejechałem ok 15km żeby przestało dymić. Dymiło dymiło aż ograniczyło się do bardzo niewielkiej ilości "chmury" za autem. Natomiast dosłownie kilometr przed domem przycisnąłem do 4 tys obr i odpuściłem - po chwili pojawiła się ogromna biała chmura za mną. Auto odstawiłem żeby na drugi dzień po wystygnięciu sprawdzić poziom oleju po wymianie - rano na bagnecie i pod korkiem duża ilość masła + płyn chłodniczy praktycznie czarny (olej?).

 

Samochód w trakcie jazdy nie miał oszałamiającej mocy ale może to kwestia dostrojenia turbiny? Z drugiej strony nie przeciążałem go zbytnio dlatego może wrażenie jego ospałości.

 

Myślałem o chłodnicze ale to chyba miało by miejsce gdyby olej dostał się do zbiorniczka z płynem a nie w obie strony?

Uszczelka pod głowicą?

 

Będę wdzięczny za pomoc w naprowadzeniu od czego zacząć szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj spróbowałem odpalić auto. Zanim załapie kręci jakieś 10-15sekund. Na wolnych obrotach chodzi równo bez falowania i innych objawów ale po wciśnięciu gazu wkręca się do 2 tys i gaśnie... To chyba nie powinny być objawy chłodniczki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.