Skocz do zawartości

BMWhat e91 lci kodowanie


leming

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Posiadam legalne oprogramowanie do diagnozy i kodowania BMW Carly dawniej BMWhat. Wszystko smiga rewelacyjnie przez bluetooth'a jak rowniez kabel. Jest tylko jedno ale. W czasie kodowania program pokazuje, ze kodowanie zakonczylo sie powodzeniem, prosi u wylaczenie zaplonu i ponowne wlaczenie. I nastepuje lipa, gdyz nie wszystkie zmiany zostaja zapisane. Bez problemu zapisaly sie np double blinkers, wiatraczek na climatroniku oraz szyby po zalaczeniu alarmu, ale dzwiek alarmu przy wlaczaniu i wylaczaniu juz nie koniecznie. Rowniez DLR sa na "active", po restarcie " not active". Wiec mam pytanie, czemu tak wybiorczo koduje moduly.

 

Przepraszam za brak polskich znakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Bo ten program jest uniwersalny i obsługuje tylko to co zostanie do niego dopisane, wersji modułów jest kilka a wersji softu w modułach kilkanaście. Programy uniwersalne raz działają a raz nie , raz spalą Ci moduł a raz nie ;)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

W kosz nie poszło program choć moim zdaniem bardzo niebezpieczny ( przesyłanie danych auta na serwer, źle dobrane kodowania do modulow) jest dobra alternatywa dla ludzi którzy nie chcą komuś płacić za coś a wola to robić samodzielnie nie chcąc się bawić w instalację programów które mogą coś głębiej popsuć.

 

Program jest sukcesywnie rozwijany w taką czy inna stronę ale na pewno niedługo wiele błędów zostanie usunietych

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten program jest uniwersalny i obsługuje tylko to co zostanie do niego dopisane, wersji modułów jest kilka a wersji softu w modułach kilkanaście. Programy uniwersalne raz działają a raz nie , raz spalą Ci moduł a raz nie ;)

 

Nie czaję tego jak program może ci spalić moduł?? Nigdy nie spotkałem się z takim przypadkiem....

Rozumiem uwalić coś, ale spalić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy we francji sobie niezle zaszkodzil uzywajac ten program w sposob prawdopodobnie nie umiejetny (koszt napraw okolo 1 tys euro), tak jak mowi dziqsek trzeba byc ostroznym.

 

Z drugiej strony oprocz osob ktore chca rozwijac swoj talent w tym kierunku oczywiscie (czyli z ciekawosci i pasji) to nie widze za bardzo sensu stricte ekonomicznego w polsce wychodzenia poza siec ogolno pojeta bimmerow partnerow BMW (na poziomie oczywiscie). Jezeli w takiej francji kodowanie jest dosyc drogie to w polsce taryfy sa wywazone a dodatkowo moza liczyc na fachowe rady, wsparcie w razie klopotow i nierzadko trafne doradztwo dodatkowe i ostatecznie jezeli to partner BMW ma tez mozliwosc zalozenie Pumy.

 

Teraz uwaga roznice sa duze pomiedzy fachowcami. Miedzy Stasiem ktory koduje na osiedlu a ludzmi jak dziqsek lub prmax ktorzy sa partnerami BMW np to czesto przepasc. Jak wymienialem silnik z montazem, sprzedawca korzystal z uslug osoby ktora kodowala i przez 2 tygodnie nie mogli sobie poradzic z problemem z silnikiem (mechanicznie wszystko bylo ok). W koncu odebralem samochod w stanie jaki byl z dodatkowa znizka i zawiozlem go do prmaxa... w ciagu godziny znalazl problem i go usunal. To jest przepasc.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie gdy ma sie dostep do "kumatych" osob. Tu gdzie mieszkam (Belfast), nie mam problemu z mechanikami, problem jest wlasnie z osobami, ktore potrafia ogarnac elektronike. E60 robilem sobie sam, raz update skrzyni robil mi kolega Capaz online. Na E91 mam jeszcze gwarancje i nie bede czarowal; z obawy przed "uwaleniem" szukalem czegos co zrobi robote latwo i bezbolesnie. Ten program mial to gwarantowac, jak widac nie do konca tak jest. Nie bede popadal w depresje z tego powodu, ciesze sie natomiast, ze nic sie nie stalo. Gdyz okazuje sie, ze nie do konca tak naprawde ten program jest bezpieczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam BMWhat i poki co jestem zadowolony - nic nie uwalilem (odpukac) ale tez w jakies bardzo skomplikowane kodowanie sie nie bawie. Kupilem poniewaz mialem kiedys problem z bledem poduchy i chcialem droga eliminacji dojsc gdzie problem lezy. Bylem u roznych magikow i kazdy jeden tutaj za jednorazowe podpiecie pod kompa i skasowanie bledu brali od £40-£70 wiec srednio oplacalne tym bardziej ze kazdy jeden mial inne zdanie co jest nie tak.

 

PS. Posiadam 2x adaptery pod IOS (WiFi) Generation I oraz Generation II. Jesli jest ktos zainteresowany Generation I chetnie odsprzedam. Roznica glownie taka ze Generation II ma mozliwosc kodowania funkcji w samochodach przed 03.2007 a ja taki wlasnie posiadam. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.