Skocz do zawartości

Wymiana głośników - czy potrzebne podłączenie komputera?


kuty1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W mojej F10 mam seryjne zwykłe podstawowe nagłośnienie stereo. Bez wzmacniacza.

Postanowiłem zamontować jako pierwszy krok dedykowany zestaw gladen extreme na ten moment jeszcze bez wzmacniacza.

Generalnie podmieniłem suby, średnie w drzwiach i dołożyłem tweetery przy lusterkach, których nie było.

 

Teraz pytanie czy przy takiej zmianie wymagane jest podłączenie do komputera i konfiguracja?

Gdyż aktualnie po podłączeniu grają mi tylko suby i tylne na półce, a średnie w drzwiach i tweetery cisza.

Jeżeli chodzi o podłączenie to wszystko jest prawidłowo.

 

Będę wdzięczny za pomoc i informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie gladen extreme były zwrotnice i tweetery podłączałem do nich.

Oryginalnie nie było tweeterów i kabli.

 

Dochodził tylko oryginalny kabel do średniotonowego głośnika w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jakbyś był z małopolski to dałbym Ci namiar na gościa który za niedużą kase Ci to wszystko podłączy i wystroi. Chyba że chcesz mieć satysfakcje, że sam podłaczyłeś.

Zacznij od kupienia wzmacniacza, który będzie dobrze działał z BMW. Mam u siebie podobny zestaw (Audio System Xion 200 BMW Plus), rożni się nazwą producenta, ale zasadniczo to jest to samo (u mnie są lepsze woofery, w Gladenie możliwe że średniaki). Moja pierwsza obawa to impedancja głośników, w zestawie Gladen jest 2 Ohm, więc podłaczanie tego bezpośrednio pod ori navi bez wzmaka nie jest zalecane (chyba że chcesz niedługo zakładać temat o spalonej końcówce mocy w navi).

 

Wracając do pytania z tematu. Nie trzeba podłączać komputera, tj. działa u mnie dobrze, ale więcej szczegółów Ci nie powiem. U mnie jest wzmacniacz w bagażniku z którego sygnał idzie na cały przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Teoretycznie nie jest wymagane. Nie wiem jak dokładnie wykonano podłączenie w Twoim samochodzie. Jednak zakładam, że nie była położona nowa instalacja okablowania głośnikowego, a korzystałeś z ORI przewodów. Rozłączyłeś przewody przy wooferze, a tym samym spowodowałeś brak sygnału na przewodach w drzwiach. Przy wooferze masz 4 kabelki, które zwierane są w odpowiednie pary po wpięciu wtyczki w fabryczny głośnik. Wracając do kodowania. Przy wersji Stereo wykonuje się przeważnie ten zabieg, aby pozbyć się korekcji, która zastosowana jest przy tej wersji systemu. Sporo informacji na temat audio w BMW można znaleźć tutaj - https://www.facebook.com/pages/BMW-Sound-Systems/360329657470512 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.