Skocz do zawartości

Funkcja GAL w radiu cd orginał. Jak się jej pozbyć?


michalpiotrowicz1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam radio oryginalne na płyty cd z innej e39 (u mnie był kaseciak) Kostki do podłączenia plug&play, żadnych przeróbek. W ukrytym menu jest opcja GAL od 1-6 ale jak to wyłączyć kompletnie? Odciąłem kabel biało-czarny pin numer 10 według schematów odpowiedzialny za sygnał i funkcja nadal działa! Pomocy. Mam również fabryczny telefon i kierownice z multifunkcją. Niby wszystko działa jak przed odcięciem. Pomóżcie się tego pozbyć. Doprowadza mnie to do szału nawet przy ustawieniu na 1. Radio Philips i ewidentnie funkcja po odcięciu kabelka nadal działa! Szlak mnie trafia juz...

Kocham mój kraj, nienawidzę mentalności!

Tego narodu i tej zaściankowości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Może dla potomnych coś napisze. Funkcja pod odcieciu kabla numer 10 z kostki nadal działa z tym ze tylko na 1 poziomie. Ogólnie radio Philips CD Business z 98 roku. W ukrytym menu tylko zakres od 1 do 6 da się ustawić. Wiem ze w nowszych modelach jest jeszcze 0 i wtedy funkcja jest wyłączona. Poprzez kodowanie w NCS expert nie mogę jej wyłączyć ponieważ nie ma możliwości połączenia się z radiem. To tyle. Funkcja nadal działa i wkurza na maxa ale cóż trudno. Pytanie tylko skąd radio"wie" ile jadę na godzinę skoro odcialem kabel z sygnałem. Tego jeszcze nie rozwiązałem.

Kocham mój kraj, nienawidzę mentalności!

Tego narodu i tej zaściankowości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam takie samo radyjko, i nie kojarzę żeby u mnie to było, może da się jakoś "zresetować" ustawienia radia?

INPĄ jak wejdziesz w radio, nie ma tam czasem żadnych opcji do wyłączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Można ją tylko przestawiać tak jak w ukrytym menu. Wejdź w ukryte menu radia (włącz radio, wyłącz i włącz ponownie i przytrzymaj przycisk "m") i zobacz czy tam nie masz tej funkcji. Może u Ciebie dało się ustawić na 0. To radio mam z innej e39 bo u mnie był kaseciak ale wszystko działa i podłączenie było plug&play. Nawet rok produkcji zgadza się z autem. Najbardziej pod głośnia się jak przekroczę 80km/h . Bardzo to słychać przy większych głośnościach.

Kocham mój kraj, nienawidzę mentalności!

Tego narodu i tej zaściankowości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.